Oficjalnie. Adam Kszczot podjął decyzję ws. występu na igrzyskach olimpijskich!

To, o czym mówiło się już podczas mistrzostw Polski w Poznaniu, stało się faktem. Adam Kszczot oficjalnie poinformował, że nie wystartuje podczas tegorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio. Zawodnik wyjaśnił powody decyzji.


Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Adam Kszczot Getty Images / Tony Marshall / Na zdjęciu: Adam Kszczot
Adam Kszczot uzyskał minimum olimpijskie, ale mimo to zabraknie go w Tokio. Zawodnik wystosował oświadczenie za pośrednictwem mediów społecznościowych, w których wyjaśnił powody swojej decyzji.

Poinformował, że na jego decyzję złożyło się wiele czynników. Jednym z nich był obóz w Kenii - po powrocie do Polski organizm biegacza odmówił posłuszeństwa. Ponadto wpływ miały sprawy rodzinne oraz złe samopoczucie po szczepieniu, które wyłączyło go na jakiś czas z treningów.

Zabrakło go także na starcie w Poznaniu. - Nie wystartował w mistrzostwach Polski, a był to występ obligatoryjny. Zatem nie będzie raczej brany pod uwagę jeśli chodzi o start w igrzyskach - mówił wiceprezes PZLA Tomasz Majewski w rozmowie ze sport.tvp.pl.

"Ten rok to wiele fantastycznego treningu, nowe doświadczenia i kolejna ważna lekcja w życiu. Dziękuję wszystkim tym, którzy trzymali kciuki, ja nie składam broni i zaczynam przygotowania do drugiej części sezonu" - pisał Kszczot.

Czołowy polski 800-metrowiec podkreślił także, że będzie trzymał kciuki za wszystkich Biało-Czerwonych startujących na igrzyskach w Tokio. Te odbędą się w dniach 23 lipca - 8 sierpnia.

W Tokio nie wystąpi także m.in. Sofia Ennaoui. Biegaczkę zatrzymała kontuzja. Przyznała, że wycofanie się z igrzysk było jedną z najtrudniejszych decyzji w karierze (więcej TUTAJ).

Czytaj także:
Świetny bieg polskiej sztafety. Igrzyska coraz bliżej
Znakomity występ Pawła Wiesiołka. Ważny wynik w kontekście igrzysk

ZOBACZ WIDEO: Zawodnicy mdleli podczas zawodów w Chorzowie. "Temperatura przy bieżni osiągała ponad 60 stopni"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×