Diamentowa Liga. Rośnie forma gwiazd przed igrzyskami. Rekord Polski Lewandowskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: bieg na 1500 m z udziałem m.in. Marcina Lewandowskiego
PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: bieg na 1500 m z udziałem m.in. Marcina Lewandowskiego
zdjęcie autora artykułu

Coraz większymi krokami zbliżają się igrzyska olimpijskie w Tokio. Rośnie zatem forma lekkoatletów. Kapitalnie w Diamentowej Lidze w Monako spisał się Marcin Lewandowski, który ustanowił nowy rekord Polski w biegu na 1500 m.

W tym artykule dowiesz się o:

Bieg na 1500 metrów podczas zawodów Diamentowej Ligi w Monako dostarczył wielu emocji. Ustanowiono aż dziesięć rekordów życiowych, najlepszy wynik na światowych listach, rekord Australii i Oceanii, Hiszpanii oraz Polski.

Czas 3:30.42 min. dał Marcinowi Lewandowskiemu jednak dopiero szóste miejsce. Reprezentant Polski poprawił swój najlepszy tegoroczny wynik o nieco ponad pięć sekund. Widać, że jego forma przed igrzyskami rośnie.

O sporym pechu może mówić Maria Andrejczyk. Polka uzyskała najlepszy wynik - 63,63 m. Czołowa trójka brała jednak udział w dogrywce, a w niej musiała uznać wyższość Barbory Spotakovej. Niemniej jednak jej forma może napawać optymizmem.

W ten sam sposób konkurs trójskoku przegrała Yulimar Rojas. Wenezuelka jako jedyna złamała granicę 15 metrów (15,12 m), ale w finale pokonała ją Shanieka Ricketts.

Bardzo dobrze w skoku o tyczce spisała się Katie Nageotte. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych uzyskała 4,90 m, a następnie atakowała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 4,96 m, co byłoby najlepszym wynikiem na światowych listach. Ostatecznie zabrakło jej niewiele.

Swój rekord mityngu w biegu na 400 m ppł poprawił Karsten Warholm (47,08 m). Świetnie na 3000 m z przeszkodami pobiegł Lamecha Girma. I to wszystko mimo sporej wpadki sędziów - zbyt wcześnie dali sygnał, że zawodnicy znajdują się na ostatnim okrążeniu. Mocno wpłynęło to na tempo biegu.

W biegu na 800 m zaprezentował się Patryk Dobek. Uzyskał czas 1:44.28 min., co dało mu szóste miejsce. Dodajmy, że rolę pacemakera pełnił Patryk Sieradzki, zwyciężył natomiast Nijel Amos z Botswany, który wskoczył na czoło list światowych.

Czytaj także:Anita Włodarczyk wygrała w Szekesfehervar. Koniec zwycięskiej passy PolakówTokio 2020. Natalia Kaczmarek solidnie, Piotr Małachowski słabo

ZOBACZ WIDEO: Anglicy w euforii po awansie do finału. "Udają, że nie ma tematu związanego z karnym"

Źródło artykułu:
Czy Marcin Lewandowski zdobędzie medal w Tokio?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (4)
avatar
Katon el Gordo
10.07.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Za rekord życiowy i Polski (3:30.42) wielkie gratulacje dla M.Lewandowskiego, jednak szóste miejsce w tym biegu każe z powściągliwością patrzeć na olimpijskie szanse. Podobnie w przypadku Patry Czytaj całość
avatar
tosterek
10.07.2021
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Czytam a właściwie wchodzę na SF z nawyku. Aby dokopać się jakichkolwiek informacji nie plotkarskich trzeba się napracować. Przykład? Rekord Polski Lewandowskiego. Nawet gdy dokopię się do LA t Czytaj całość
avatar
yes
9.07.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Czytam, że "poprawił swój najlepszy tegoroczny wynik o nieco ponad pięć sekund". Panie redaktorze, chodzi nie o nieco ponad, lecz właśnie o to (aż) 5 sekund. 5 sekund jest dużą różni Czytaj całość