Tokio 2020. Natalia Kaczmarek solidnie, Piotr Małachowski słabo

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Andrzej Grygiel / Natalia Kaczmarek
PAP / Andrzej Grygiel / Natalia Kaczmarek
zdjęcie autora artykułu

Natalia Kaczmarek zajęła piąte miejsce w biegu na 400 metrów podczas mityngu w Szekesfehervar. Słabo spisał się natomiast Piotr Małachowski.

Troje reprezentantów Polski startowało w drugim dniu mityngu Continental Tour Gold w Szekesfehervar, a większość konkurencji było bardzo mocno obsadzone. Kolejny bardzo dobry występ na 400 metrów zaliczyła Natalia Kaczmarek.

Kaczmarek jest rewelacją sezonu w Polsce i udowadnia to każdym kolejnym występem. Tym razem w Szekesfehervar wbiegła na metę z czasem 51,48 s, co ostatecznie przełożyło się na piąte miejsce. Najszybsza była Stephenie Ann McPherson, która złamała barierę 50 sekund - 49,99.

Także piąty w biegu na 110 metrów przez płotki był Damian Czykier (z czasem 13,64 s).

ZOBACZ WIDEO: Nietypowe zaręczyny polskiej lekkoatletki. "Zrobił to w miejscu, które kocham"

Mityngu do udanych nie może zaliczyć natomiast Piotr Małachowski, który w mocnej stawce, w konkursie dyskoboli, był dopiero 11. W swojej najlepszej próbie uzyskał 59,80 m i nawet nie mógł myśleć o awansie do wąskiego finału. Triumfował faworyt - Daniel Stahl (67,71 m).

Na Węgrzech nie zabrakło jeszcze kilku wartościowych rezultatów. Wśród kulomiotów świetnie spisał się Tomas Walsh - 22,22 m. To czwarty najlepszy wynik w tym roku na świecie. Akani Simbine ustanowił natomiast rekord Afryki w biegu na 100 metrów - 9,84 s. To zarazem drugi najlepszy wynik w tym roku na świecie.

Czytaj także: - Tokio 2020. Olbrzymie nagrody dla medalistów. Kwoty robią wrażenieAnita Włodarczyk wygrała w Szekesfehervar. Koniec zwycięskiej passy Polaków

Źródło artykułu: