"Wszystkie ręce na pokład". Sportowcy bronią polskiej granicy

Minister Obrony Narodowej poinformował, że na wschodniej granicy pojawiła się trójka polskich sportowców-żołnierzy. Wiadomo, jaką będą pełnić rolę w rejonie Kuźnicy.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Po lewej: Alicja Tchórz, od prawej: Paweł Wojciechowski i Patryk Dobek Twitter / twitter.com/mblaszczak / Po lewej: Alicja Tchórz, od prawej: Paweł Wojciechowski i Patryk Dobek
Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak, na Twitterze poinformował, że w rejonie Kuźnicy pojawiła się trójka znanych polskich sportowców - biegacz Patryk Dobek, pływaczka Alicja Tchórz oraz tyczkarz Paweł Wojciechowski. Członek rządu przekazał, jaką funkcję żołnierze-sportowcy będą pełnić w przygranicznym rejonie.

"Wszystkie ręce na pokład! W rejon Kuźnicy przyjechali dziś żołnierze-sportowcy, aby wesprzeć swoich kolegów i koleżanki. Na granicy są mar. Patryk Dobek, szer. Alicja Tchórz i kpr. Paweł Wojciechowski. Pomagają m.in. w zabezpieczniu logistycznym oraz regulacji ruchu" - czytamy na Twitterze (zobacz zdjęcia niżej).

Sportowcy, którzy znaleźli się na granicy, mają na koncie mnóstwo sukcesów. Dobek w tym roku sięgnął po brązowy medal igrzysk olimpijskich w biegu na 800 metrów. Kilka miesięcy wcześniej, na tym samym dystansie, został też halowym mistrzem Europy.

Wojciechowski aż trzykrotnie startował na igrzyskach olimpijskich, ale nigdy nie awansował do finałowego konkursu. Jego największym sukcesem jest tytuł mistrza świata z 2011 roku.

Z kolei Tchórz jest świeżo upieczoną mistrzynią Europy w rywalizacji na 100 metrów stylem zmiennym. W tym roku miała po raz trzeci wystąpić na IO, jednak przez wpadkę działaczy nie mogła rywalizować na basenie w Tokio (więcej TUTAJ).

Nieopodal przejścia granicznego w Kuźnicy od tygodni gromadzą się nielegalni migranci sprowadzani samolotami przez reżim prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki. Kilka dni temu doszło tam do dotychczas największych starć polskiej strony z migrantami.

Czytaj też:
-> Granica z Białorusią. Wsparcie od Jana Błachowicza
-> "Włączyłem CNN...". Gwiazdor wymownie o sytuacji na granicy

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×