Kolejna biegaczka zamordowana. Szokujące szczegóły

Tragiczne wieści napłynęły z Kenii. W mieście Iten zamordowana została 28-letnia Damaris Muthee Mutua, która została zasztyletowana. Policja poszukuję sprawcy, którym najprawdopodobniej był jej chłopak.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Damaris Muthee Mutua Twitter / Athletics Kenya / Na zdjęciu: Damaris Muthee Mutua
Jak informuje serwis bbc.com, policja rozpoczęła obławę po tym, jak w mieście Iten znaleziono ciało kobiety z ranami kłutymi. To 28-letnia Damaris Muthee Mutua, Kenijka, która na arenie międzynarodowej reprezentowała Bahrajn.

Policja przekazała szokujące szczegóły dotyczące tej sprawy. Znalezione ciało biegaczki było w "stanie rozkładu". Podejrzanym o dokonanie zabójstwa jest jej chłopak, który również trenował w tym samym ośrodku.

- Podejrzany zadzwonił do przyjaciela i poinformował go, że zabił dziewczynę, a jej ciało jest w domu - przekazał szef lokalnej policji, Tom Makori. Według ustaleń śledczych, mężczyzna mógł już wyjechać z Kenii.

Iten to znany na całym świecie wysokogórski ośrodek, w którym trenują biegacze długodystansowi. W ostatnim czasie doszło tam już do drugiej tragedii. W zeszłym roku zamordowano tam brązową medalistkę mistrzostw świata i olimpijkę Agnes Jebet Tirop.

Czytaj także:
Duże zainteresowanie Arkadiuszem Milikiem. Jasna deklaracja prezesa Marsylii
Tragedia w kopalni Pniówek. Pracują w niej piłkarze

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×