Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Weekend Mistrzyń Lacrosse już w tę sobotę w Poznaniu

W najbliższą sobotę, 26 czerwca, na stadionie Polonii Poznań rozegrane zostaną mecze finałowe Polskiej Ligi Lacrosse kobiet, które zdecydują o ostatecznej klasyfikacji.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Zawodniczki lacrosse w akcji Materiały prasowe / shutterlaxcom/Marek Stor Lacrosse Photography / Zawodniczki lacrosse w akcji
Polska Liga Lacrosse kobiet, organizowana przez Polską Federację Lacrosse - Polski Związek Sportowy, wchodzi w decydującą fazę. W najbliższą sobotę, 26 czerwca, na stadionie Polonii Poznań rozegrane zostaną mecze finałowe, które zdecydują o ostatecznej klasyfikacji.

W tegorocznej edycji Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet występują 4 zespoły: Poznań Hussars Ladies, Panthers Wrocław, Lax-Warriors Września oraz Walkirie Katowice. Runda zasadnicza rozpoczęła się w marcu od turnieju w Poznaniu. Następnie co kilka tygodni odbywały się kolejne turnieje w pozostałych miastach, które miały za zadanie ustalić kolejność drużyn przed rundą finałową. Najlepsze w tej części sezonu okazały się zawodniczki Poznań Hussars Ladies, które wygrały wszystkie swoje mecze. Na drugim miejscu uplasowały się Panthers Wrocław, na trzecim Lax-Warriors Września, a na czwartym Walkirie Katowice.

Podczas Weekendu Mistrzyń, który odbędzie się w sobotę, 26 czerwca na stadionie Polonii Poznań przy ul. Harcerskiej 5, czekają nas ostateczne rozstrzygnięcia. O godzinie 13:30 Lax-Warriors Września staną naprzeciwko Walkirii Katowice, a o 15:00 Poznań Hussars Ladies zmierzą się z Panthers Wrocław w walce o tytuł Mistrza Polski. Dla wszystkich, którzy nie mogą pojawić się tego dnia w Poznaniu prowadzona będzie relacja na żywo na kanale LAX Tv na YouTube.

Więcej informacji na oficjalnym wydarzeniu w serwisie Facebook - TUTAJ.

Poza spotkaniem finałowym na wszystkich mieszkańców i kibiców czekać będą również inne atrakcje: zajęcia dla najmłodszych pod okiem animatorki, możliwość wygrania fantastycznych gadżetów, możliwość spróbowania domowych wypieków i napojów, mecz drużyn juniorskich, oraz mecz o 3 miejsce. Będzie to również znakomita okazja do spróbowania swoich sił w lacrosse, zarówno damskim, jak i męskim, i dołączenia do Poznań Hussars. Serdecznie zapraszamy do spędzenia tej soboty na sportowo z lacrosse, początek już o 9:30.

Więcej informacji na stronie - TUTAJ.

***

Polski Związek Lacrosse istnieje od lipca 2020 roku. W skład organizacji wchodzi regularnie rozgrywana Polska Liga Lacrosse. W lidze męskiej o tytuł Mistrza Polski walczy 6 drużyn męskich: Spartans Oświęcim, Kosynierzy Wrocław, AZS Legion Katowice, Kraków Kings, Poznań Hussars i Grom Warszawa. W lidze żeńskiej o Mistrzostwo zmagają się 4 drużyny: Walkirie Katowice, Kosynierki Wrocław, Poznań Hussars Ladies i Kraków Queens. Do działań operacyjnych Związku należy także koordynacja reprezentacji Polski lacrosse mężczyzn, kobiet, a także kadry narodowej w box lacrosse, czy odmianie halowej tego sportu.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Jej zdjęcia potrafią rozgrzać kibiców
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×