WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Włoszczowska wstrząśnięta słowami Szurkowskiego

[tag=6459]Maja Włoszczowska[/tag] z powodu kontuzji stawu skokowego nie wystartuje w igrzyskach w Londynie. Sposób przygotowania kolarki do IO skrytykował [tag=6062]Ryszard Szurkowski[/tag].
Rafał Malinowski
Rafał Malinowski

Legendarny polski kolarz stwierdził, że w przygotowaniach Włoszczowskiej do imprezy roku popełniono wiele błędów. Ich wynikiem była kontuzja odniesiona na kilka dni przed rozpoczęciem igrzysk. Ponadto Ryszard Szurkowski uważa, że Maja Włoszczowska nie powinna rozstawać się z trenerem Andrzejem Piątkiem. W końcu Szurkowski zarzucił zawodniczce CCC brak pewności siebie.

Co na to wszystko sama zainteresowana? - Jestem wstrząśnięta tym, co mówi. Sam (Szurkowski - red.) był znakomitym kolarzem, dla mnie był wielkim autorytetem, prezesem związku, prezesem klubu, w którym jeździłam i trochę mnie zna i wie, że głupiej decyzji nie podejmuję. Na temat tego, co się działo w ub. roku nie ma żadnego pojęcia, bo nawet ze mną o tym nie rozmawiał, więc takie słowa w tej sytuacji podważają mocno jego autorytet - stwierdziła Włoszczowska w rozmowie z TVN24.

Przypomnijmy, że w poniedziałek oficjalnie poinformowano o wycofaniu Mai Włoszczowskiej z igrzysk.

Źródło: TVN24 / tvn24.pl

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
TVN24 / tvn24.pl

Komentarze (11):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Magilla 0
  Ty jeździsz na rowerze, ja byłem kilka lat kolarzem. Jeździłem z Zamaną, Wiejakiem i innymi. Mówi ci to coś? Znam ten sport od podszewki i twierdzę, że Szurkowski ma rację, a Włoszczowska ze swoim trenjro dali (_I_) na całej linii. Spieprzyli sprawę już podczas zwalniania Piątka, teraz to było apogeum tej decyzji. Są pewne procedury przed startem w tak ważnej imprezie i trzeba ich przestrzegać. Trzeba było trenować, jak był na to czas, a nie tuż przed startem nadrabiać zaległości treningowe. Mówi to Panu coś? I to nie są gierki ze strony Szurkowskiego, tylko początek próby uzdrowienia sytuacji w PZKol, który jest trawiony przez raka, a do rozwoju którego łapki wepchnęła m.in. Włoszczowska, Skarul i właściciel CCC.
  Remle może będę trochę zbyt kontrowersyjny, ale uważam że pan Szurkowski oraz np. pan Piechniczek powinni mieć zakaz udzielania się w mediach i piastowania ważnych funkcji. Przecież oni mentalnie żyją w poprzedniej epoce. Pan Szurkowski był przy wypadku Włoszczowskiej że takie śmiałe tezy wygłasza? Był dobrym kolarzem i niech tego nie psuje takimi wypowiedziami, bo to niesmaczne jest
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Remle 1
  ja też jeżdżę na rowerze i nie wiem, że kontuzja najczęściej jest w wyniku błędu, więc Ameryki nie odkryłeś. Tylko że Włoszczowska skręciła nogę i powiedz mi w jaki sposób mogła temu zapobiec ona i jej trener? Miał jej śrubę wkręcić w nogę? Wiadomo, że wszędzie są gry i gierki, ale po co pan Szurkowski się wypowiada? Dobrze pamiętam jak prowadził naszych w latach 80 i 90. Ale sorry, teraz są inne czasy i po co pan Szurkowski dolewa oliwy do ognia w takim momencie? Czy tutaj nie chodzi o gry i gierki również?
  Magilla Kto doprowadził Piaseckiego do złota, drużynę do medali (Szurkowski, Szozda i kilku innych)? Kto był najlepszym w historii kolarzem - amatorem (tak to się nazywało) na świecie? Za czyjej bytności w PZKol Włoszczowska zdobyła najwięcej tytułów? Kto Włoszczowską prowadził przez lata? Kto w chamski i bezczelny sposób wlazł z kopytami do PZKol na trenera kadry, przy czyim dużym wkładzie, dlaczego i dlaczego nagle wyrzucono Piątka? Jak nie masz pojęcia o tym sporcie i co dzieje się za kulisami (kto i dlaczego w PZKol łazi na smyczy właściciela CCC, skąd nagle wziął się prezes Skarul (tylko mechanik kolarski) to nie zabieraj głosu i przestań wypisywać brednie. Byłem kolarzem przełajowym, szosowym i kolarstwo górskie (po za terenem) niewiele różni się różni. Cykl przygotowań podobny, a kretyńskie kontuzje to tylko i wyłącznie wina zawodniczki i niedouczonego trenejra.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Magilla 0
  Kto doprowadził Piaseckiego do złota, drużynę do medali (Szurkowski, Szozda i kilku innych)? Kto był najlepszym w historii kolarzem - amatorem (tak to się nazywało) na świecie? Za czyjej bytności w PZKol Włoszczowska zdobyła najwięcej tytułów? Kto Włoszczowską prowadził przez lata? Kto w chamski i bezczelny sposób wlazł z kopytami do PZKol na trenera kadry, przy czyim dużym wkładzie, dlaczego i dlaczego nagle wyrzucono Piątka? Jak nie masz pojęcia o tym sporcie i co dzieje się za kulisami (kto i dlaczego w PZKol łazi na smyczy właściciela CCC, skąd nagle wziął się prezes Skarul (tylko mechanik kolarski) to nie zabieraj głosu i przestań wypisywać brednie. Byłem kolarzem przełajowym, szosowym i kolarstwo górskie (po za terenem) niewiele różni się różni. Cykl przygotowań podobny, a kretyńskie kontuzje to tylko i wyłącznie wina zawodniczki i niedouczonego trenejra.
  Remle może będę trochę zbyt kontrowersyjny, ale uważam że pan Szurkowski oraz np. pan Piechniczek powinni mieć zakaz udzielania się w mediach i piastowania ważnych funkcji. Przecież oni mentalnie żyją w poprzedniej epoce. Pan Szurkowski był przy wypadku Włoszczowskiej że takie śmiałe tezy wygłasza? Był dobrym kolarzem i niech tego nie psuje takimi wypowiedziami, bo to niesmaczne jest
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (8)
Pokaż więcej komentarzy (11)
Pokaż więcej komentarzy (11)
Pokaż więcej komentarzy (11)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×