IO: Szybki koniec olimpijskiego marzenia Kubota

Porażka w I rundzie gry pojedynczej zakończyła występ Łukasza Kubota (3:6, 6:7 z Grigorem Dimitrowem) w turnieju olimpijskim w Wimbledonie. Lubinianin był jedynym Polakiem w męskim singlu.

Krzysztof Straszak

Kubot nie wystąpi w grze podwójnej. Jedyny polski debel męski - Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg, także odpadli w I rundzie zmagań na trawiastych kortach przy Church Road.

Mimo prowadzenia 5:2 w drugiej partii, i przy tym stanie setbola na serwisie Dimitrowa, Kubot swój debiutancki mecz w igrzyskach olimpijskich przegrał w dwóch setach.

Przełamanie w drugiej partii uzyskał Kubot dzięki jedynemu w całym meczu wykorzystaniu break pointa (miał ich w sumie osiem, z czego siedem w drugim secie). Dimitrow wygrał otwierającego seta dzięki pojedynczemu przełamaniu; w drugim secie powrotnego breaka uzyskał przy 3:5.

Rywale zanotowali podobną liczbę uderzeń kończących (21-19 dla Dimitrowa) i niewymuszonych błędów (18-16). Kubot był ponad dwa razy więcej razy (27-12) przy siatce, przy której zdobył 17 punktów. Bułgar zaserwował dziewięć asów, Kubot cztery.

Bułgar pokonał Kubota (6:3, 6:2) w ubiegłym tygodniu w turnieju na korcie ziemnym w Gstaad.

Igrzyska olimpijskie, Londyn (Wielka Brytania)