Wpadka Kusznierewicza i Życkiego, zaprzepaszczona szansa na medal Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Polacy startujący w klasie Star nie zdobędą medalu. Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki zajęli w pierwszym piątkowym wyścigu 13. miejsce, czym przekreślili swoje szanse na olimpijski sukces.

Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki zapowiadali w Londynie walkę o medal i przez cały czas utrzymują się w ścisłej czołówce żeglarskiej klasy Star. Po ośmiu wyścigach zajmują 4. miejsce, ale ich strata do strefy medalowej była wyraźna i Polacy nie mogli już sobie pozwolić na słabsze występy.

W pierwszym piątkowym wyścigu stało się coś, czego chyba nikt się nie spodziewał, bo Polacy przez pewien moment płynęli nawet na ostatniej pozycji. Zaczęli słabo i mieli potem problemy z poprawą swojej pozycji, przez co uplasowali się dopiero na 13. miejscu. Biało-czerwonym zdarzały się już słabe występy na tych igrzyskach, ale ten był największą wpadką. Polacy podrażnieni tą porażką lepiej zaprezentowali się w kolejnym wyścigu. Po starcie znaleźli się na 2. miejscu i tak też dopłynęli do mety. Do zwycięskich Brytyjczyków stracili 33 sekundy.

Polacy tym samym stracili szansę na medal. Ostatni wyścig medalowy, w których punktacja jest liczona podwójnie, odbędzie się w niedzielę. Kusznierewicz i Życki zajmują obecnie 5. miejsce, ze stratą dwudziestu czterech punktów do plasujących się na trzecim miejscu Szwedów. W ich zasięgu znajduje się więc już tylko czwarte miejsce. Klasyfikacja żeglarzy w klasie Star po dziesięciu wyścigach 1. Percy, Simpson (Wlk. Brytania) - 18 pkt. 2. Scheidt, Prada (Brazylia) - 26 pkt. 3. Loof, Salminen (Szwecja) - 30 pkt. 5. Kusznierewicz, Życki (Polska) - 54 pkt.

Źródło artykułu: