Polka Małgorzata Wojtyra trzynasta w scratchu

Polka Małgorzata Wojtyra zajęła trzynaste miejsce w scratchu, 5. konkurencji omnium w kolarstwie torowym. W klasyfikacji generalnej nasza zawodniczka zajmuje dziesiąte miejsce.

W tym artykule dowiesz się o:

Przed dwoma ostatnimi konkurencjami wieloboju Polka, która zgromadziła 36 punktów, plasowała się na dziewiątej pozycji w klasyfikacji generalnej. Małgorzata Wojtyra  rozpoczęła od 13. miejsca na 250 metrów ze startu lotnego, potem wygrała wyścig punktowy i była dziesiąta w wyścigu australijskim (eliminacyjnym). W wyścigu na 3000 m na dochodzenie - czwartej konkurencji rywalizacji wielobojowej (omnium) w kolarstwie torowym na igrzyskach olimpijskich w Londynie Wojtyra uzyskała dwunasty czas (3.45,083).

W 5. konkurencji omnium - scratch'u na 10 kilometrów zawodniczki miały do przejechania 40 okrążeń. Na starcie pojawiło się 39 zawodniczek. Na początku od stawki oderwała się Holenderka, lecz po chwili zwolniła i zaczekała na kolejne uczestniczki wyścigu, w tym faworytkę Laurę Trott z Wielkiej Brytanii. Polka w tym czasie jechała w środku stawki. Na 27. okrążeń przed metą Małgorzata Wojtyra wspólnie z Koreanką oderwała od resztki zawodniczek. Ucieczka nie trwała jednak zbyt długo, bowiem obie zostały szybko doścignięte.

Na piętnaście okrążeń przed metą cała stawka się wyrównała. Polka cały czas jechała jednak w czołówce. Cztery kółka przed metą wszystkie zawodniczki przyjechały razem. Ostatecznie doszło do finiszu z całej grupy, który wygrała Australijka Annette Edmondson. Polka dojechała na trzynastym miejscu, co w klasyfikacji generalnej zepchnęło ją na dziesiąte miejsce. Wojtyra ma na swoim koncie 49 punktów.

Za pierwsze miejsce w każdej konkurencji otrzymuje się punkt, za drugie - dwa punkty, za trzecie - trzy itd. Wygrywa ta zawodniczka, która zgromadzi najmniej punktów.