Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Chód: Polki daleko, rekord Rosjanki

W chodzie kobiet na 20 kilometrów wystąpiły trzy nasze reprezentantki. Wydarzeniem był rekord świata pobity przez Rosjankę Elenę Lashmanovą.

Michał Piegza
Michał Piegza

Niezwykle wysoki poziom miał chód kobiet na 20 kilometrów. Na kilka kilometrów przed metą wydawało się, że zwycięży Rosjanka Olga Kaniskina, która miała już minutę przewagi nad rodaczką Eleną Lashamonvą. Młodsza rywalka jednak dogoniła koleżankę z reprezentacji, wyprzedziła ją i przy okazji o prawie sześć sekund pobiła rekord świata. Trzecie miejsce zajęła Chinka Shenjie Quieyang, która pobiła rekord Azji. Zdecydowana większość zawodniczek na metę wchodziła ze swoimi najlepszymi czasami w 2012 roku.

W zawodach udział wzięły trzy Polki. Agnieszka Szwarnóg uplasowała się na 22. miejscu, tuż za nią była Agnieszka Dygacz. Paulina Buziak ukończyła zawody na 45. pozycji.

Nasze zawodniczki ostrożnie rozpoczęły zawody, w których wystąpiło 61 chodziarek. Polki plasowały się w piątej i szóstej dziesiątce. Później jednak Szwarnóg i Dygacz stopniowo przesuwały się w klasyfikacji i na półmetku były kolejno na 31. i  24. miejscu. Buziak zajmowała 44. miejsce.

W drugiej części dystansu nasze zawodniczki już nie szarżowały i tylko Szwarnóg wyraźnie poprawiła swoją pozycję. Buziak ukończyła chód z dwoma ostrzeżeniami, a gdy wchodziła na ostatnie okrążenie, została zdublowana przez finiszujące Rosjanki.

Chód kobiet na 20 kilometrów:

1. Elena Lashmanova (Rosja) 1:25:02 (WR)
2. Olga Kaniskina (Rosja) 1:25:09
3. Shenjie Quieyang (Chiny) 1:25:16
-----------------
22. Agnieszka Szwarnóg (Polska) 1:31:14
23. Agnieszka Dygacz (Polska) 1:31:28
45. Paulina Buziak (Polska) 1:35:23

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (2)
 • Grek Zorba Zgłoś komentarz
  gdzie następcy Korzeniowskiego? Płakać się chce, polska lekkoatletyka jest cieniem tej sprzed nawet kilku lat. Tylko dwa medale i to dzięki samorodkom, biegacze nieistnieją, chodziarze
  Czytaj całość
  źle. A dzisiejsze dziewiąte miejsce Polaka tylko zamydla oczy. Trzeba zacząć pracę u podstaw i wywalić działaczy cwaniaczków. Za osiem lat może będziemy zbierali żniwa
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×