Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Rafał Wilk walczy o pierwszy medal!

Już tylko godziny dzielą nas od pierwszego medalowego wyścigu Rafała Wilka na paraolimpiadzie w Londynie. W środowe popołudnie były żużlowiec wystartuje w jeździe indywidualnej na czas.

Rafał Malinowski
Rafał Malinowski

Początek rywalizacji H3 (sportowcy, którzy nie mogą używać nóg do pedałowania - robią to rękami na tzw. "handbikach") z udziałem Rafała Wilka o godz. 16:24. Wystartuje w niej dziesięciu zawodników, którzy będą ruszali na trasę w minutowych odstępach. Oprócz Wilka wystartuje jeszcze jeden Polak - Arkadiusz Skrzypiński. Były żużlowiec ruszy na trasę dziewiąty. Wygra ten, kto pokona dystans w najkrótszym czasie.

Polska telewizja nie transmituje paraolimpiady. Fanom Rafała Wilka pozostaje śledzenie rywalizacji na oficjalnej stronie igrzysk - TUTAJ.

Dodajmy, że w piątek Wilk wystartuje w drugiej konkurencji - wyścigu szosowym.

Rafał Wilk od żużla do Paraolimpiady

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa

Kup bilet na 2023 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland – Warsaw. Kliknij tutaj i przejdź na stronę sprzedażową! -->>

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (20)
  • start atom beton Zgłoś komentarz
    [b]pisałem 7 godzin temu, ze z taka forma to da rade! ja go widziałem jak trenował i widać było, że sukces jest bardzo blisko![/b]
    • Dux Zgłoś komentarz
      Brawo Rafał cały Rzeszów jest z Ciebie dumny !!!!!
      • józek Zgłoś komentarz
        JEEST !!! WIELKIE BRAWA RAFAŁ !!!!!
        • ZKS SMOK Zgłoś komentarz
          Wilu gratulujemy!!!!!!!
          • tropikkazika Zgłoś komentarz
            gratulacje Rafał!!!
            • naomily Zgłoś komentarz
              jeśli ktoś ma kanał skysport diretta to tam jest transmisja z całych igrzysk, to jest chyba włoski kanał
              • lukim81 Zgłoś komentarz
                To nie będzie temat związany z żużlem,ale dla ludzi dobrej woli wspierajcie niepełnosprawnych! sam mam znajomego który stracił nogę nie wychodził z domu zamknął się w sobie,ale
                Czytaj całość
                udało się otrzymał należytą pomoc zebrano pieniążki na zakup protezy.Tak wiem takich ludzi jest tysiące ale każda złotówka się liczy skała drąży skałę.
                • lukim81 Zgłoś komentarz
                  Podziwiam ludzi niepełnosprawnych oni są być na równi z pełnosprawnimi,bez żadnych barier los z nich zadrwił ale mają siłę walczyć udowodnić sobie coś i innym,na szczęście teraz
                  Czytaj całość
                  mamy bardziej tolerancyjne społeczeństwo.Niestety mało się jeszcze mówi paraolimpiadzie.Dla mnie wielkie wrażenie zrobił Łukasz Mamcarz który z jedną nogą skoczył w skok z wyż co prawda kibicuję wszystkim Polakom bez wyjątku chłopaki do boju!!!!!
                  • Kenzo Tokyo Zgłoś komentarz
                    prawdziwy gosc ze Stali, powodzenia, trzymam kciuki ze wszystkich sił
                    • wanow Zgłoś komentarz
                      Jednego można być pewnym że każdy z paraolimpijczyków da z siebie wszystko w przeciwieństwie do coniektórych naszych wcześniej startujących olimpijczyków.
                      • paby Zgłoś komentarz
                        Brawo !!! Nie poddałeś sie po kontuzji nadal czynnie uprawiasz sport i to jest piękne TARNOW trzyma kciuki za pierwszy medal IO dla żużlowca :)
                        • Prosto i w lewo Zgłoś komentarz
                          Dla nas już jesteś zwycięzcą !
                          • Einar Zgłoś komentarz
                            powodzenia Rafał! no i przywieź jakieś złoto do Rzeszowa!
                            Zobacz więcej komentarzy (7)
                            Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
                            ×
                            Sport na ×