Rosjanka zwyzywała amerykańskiego dziennikarza. "Jesteś kompletnym g*****"

Publikacje amerykańskiego dziennikarza na temat rosyjskich łyżwiarzy figurowych nie przeszły bez echa. Zareagowali sami sportowcy, ale i jeden z najbardziej utytułowanych rosyjskich trenerów.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Diana Davis i Gleb Smolkin Getty Images / Vladimir Pesnya/Epsilon / Na zdjęciu: Diana Davis i Gleb Smolkin
Dave Lease uważany jest za jednego z najlepszych dziennikarzy, jeżeli chodzi tematykę łyżwiarstwa figurowego. Swoimi ostatnimi wypowiedziami podpadł jednak Rosjanom. I to poważnie

Chodzi konkretnie o parę łyżwiarzy Diana Davis (urodzona w USA Rosjanka) - Gleb Smolkin oraz Eteri Tutberidze.

Lease najpierw oznajmił, że Davis i Smolkin zamierzają zmienić obywatelstwo, z kolei Tutberidze zamierza wyjechać trenować do USA. Wszystko to zostało natychmiast zdementowane. Padły mocne słowa.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Miss Euro 2012 zmieniła wygląd. Nie poznasz jej!

"Dave, jesteś kompletnym g*****. Nie masz sumienia ani honoru. Nie szanujesz innych, bo sam niczego nie osiągnąłeś. Wstydź się" - napisała Tutberidze o amerykańskim dziennikarzu w mediach społecznościowych.

- Odpowiedziała na jego ataki całkowicie poprawnie. Pisze kłamstwa, więc dlaczego nie może o tym mówić. Nie wiem dlaczego to napisał - poparła taką reakcję Tutberidze Tatiana Tarasowa, wybitna rosyjska trenerka (za sport-express.ru).

Jak na słowa Tutberidze zareagował sam Lease? "Wygląda na to, że Eteri spodobał się ostatni odcinek mojego podcastu" - odpowiedział.

Okazało się, że to nie pierwsze fałszywe informacje na temat Tutberidze i jej córki Diany, które dziennikarz przekazał na swoim kanale "The Skating Lesson". "Jakich interesujących wiadomości można się o sobie dowiedzieć" - pisała już wcześniej jej córka.

Warto również dodać, że amerykański dziennikarz wcześniej połączył Davis i Smolkina w... związek małżeński. Oboje nic o tym nie wiedzieli, a rzekomi "nowożeńcy" wszystko musieli potem dementować w specjalnym oświadczeniu.

Zobacz także:
"Polacy to śmieci i faszyści". Jest reakcja ministra
Polak zmienia reprezentację. Nie chciał stracić najlepszego momentu kariery

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×