Polak zmienia reprezentację. Nie chciał stracić najlepszego momentu kariery

Filip Bojanowski w przyszłym sezonie nie będzie już występował w biało-czerwonych barwach. Młody łyżwiarz figurowy przenosi się do innego kraju.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Fiona Pernas i Filip Bojanowski z trenerami Instagram / www.instagram.com/fionaskating / Fiona Pernas i Filip Bojanowski z trenerami
"Bardzo się cieszę z tego, że mogę ogłosić moją nową współpracę z Filipem (Bojanowskim - przyp. red.)! Trenujemy z Matteo Zannim i Barborą Silną. Jestem naprawdę wdzięczna moim nowym trenerom, dzięki którym było to możliwe" - napisała na swoim instagramowym profilu Fiona Pernas, gdzie zamieściła pamiątkowe zdjęcie (patrz poniżej).

Łyżwiarka figurowa specjalizująca się w konkurencji par tanecznych zapowiedziała, że polsko-szwajcarski duet będzie startować pod flagą... Szwajcarii.

"Od przyszłego sezonu będziemy reprezentować Szwajcarię. Nie mogę się już doczekać, by pokazać Wam nasze programy" - dodała Pernas na portalu społecznościowym.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tak się bawili reprezentanci Polski

Bojanowski jest czołowym polskim zawodnikiem w tańcu na lodzie w kategorii juniorów. W 2020 r. zdobył złoty medal mistrzostw Polski.

- Czułem, że mój czas przemija, że muszę coś zrobić, by nie stracić najlepszego momentu swojej kariery - zdradził łyżwiarz w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

"Transfery" w łyżwiarstwie figurowym, szczególnie w konkurencji par, nie są niczym nowym. Podobna sytuacja ma miejsce m.in. w Polsce, gdzie od 2014 r. partnerem Natalii Kaliszek jest pochodzący z Ukrainy Maksym Spodyriew.

Zobacz:
Gorąco ws. trenerki dopingowiczki. Z córką zmienią barwy z Rosji na USA?
W Rosji są w szoku. Gwiazda sportu zmienia obywatelstwo

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×