Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

"Bestie - nikczemni ludzie". Słynna Rosjanka wpadła w furię

Tatiana Tarasowa, która jest rosyjską trenerką łyżwiarstwa figurowego, znów zabrała głos w mediach. Podczas wywiadu bardzo dosadnie skrytykowała sportowców z Kanady. Nazwała ich "bestiami".

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Tatiana Tarasowa Getty Images / Steve Russell/Toronto Star / Tatiana Tarasowa
Kanadyjscy sportowcy postanowili się zjednoczyć i wysłać list do krajowego związku olimpijskiego. Wyraźnie podkreślili w nim, że są przeciwni dopuszczeniu Rosjan i Białorusinów do międzynarodowej rywalizacji, w tym do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Jest to kolejna reakcja na pomysł Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Ten podmiot nie wykluczył powrotu Rosjan i Białorusinów pod neutralną flagą. Takie rozwiązanie poparła nawet Organizacja Narodów Zjednoczonych, powołując się przy tym na Kartę Olimpijską.

Przeciwko Rosji i Białorusi opowiada się Parlament Europejski, a także koalicja składająca się z ponad 30 państw. Ostatnio sprzeciw wyraziła choćby wspomniana Kanada. To nie mogło przejść bez echa w Rosji.

Głos zabrała była łyżwiarka figurowa, a obecnie trenerka Tatiana Tarasowa. - Podpisując takie listy, Kanadyjczycy życzą śmierci swoim przyjaciołom, z którymi do tej pory rywalizowali. Wszyscy weszli w politykę. Co takiego zrobili im nasi zawodnicy, by nie dopuszczać ich do rywalizacji? To prawdziwe morderstwo i nie umiem tego inaczej nazwać - powiedziała, cytowana przez TASS.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: poznaj człowieka, który strzela gole w... budowlanych rękawicach

- W trakcie poprzednich igrzysk wojny były powstrzymywane, ale oni chcą walczyć. Chcą zniszczyć swoich kolegów, z którymi wychodzili na lód. To bestie - nikczemni ludzie - grzmiała.

Oceniła również, że Kanadyjczycy nie chcą uczciwej rywalizacji.

- Do tej pory wydawało mi się, że Kanadyjczycy są przyjaźni, nie chcą agresji. Nigdy nie pokazali się z tak obrzydliwej strony. Rozumiem to jednak: w końcu chcą coś wygrać. Przynajmniej w tańcach. Nie potrzebują uczciwej rywalizacji - podsumowała.

Wcześniej Tarasowa mówiła też o Polakach, których nazwała "złymi ludźmi". - Bardzo dobrze by się stało, gdyby Polacy odmówili udziału w igrzyskach olimpijskich. Świat bez nich przetrwa. Uważam, że MKOl powinien dopuścić nas i Białorusinów do startów - powiedziała wprost (czytaj tutaj >>>).

Czytaj także:
Krzyknął "chwała Rosji". Ukrainiec wyjaśnił swoją reakcję
Mocne słowa Macieja Stolarczyka. "Trenerzy są tu traktowani przedmiotowo"

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×