Zrezygnowali z organizacji ME z powodu wojny. Kuriozalne słowa z Rosji

Węgierski Związek Łyżwiarstwa Figurowego podjął decyzję o rezygnacji z ME 2024 w Budapeszcie. "Bylibyśmy szczęśliwi" - słychać głos z Rosji.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
łyżwiarki figurowe Getty Images / Jurij Kodrun - International Skating Union / Na zdjęciu: łyżwiarki figurowe
Mistrzostwa Europy 2024 w łyżwiarstwie figurowym były zaplanowane w dniach 22-28 stycznia przyszłego roku w Budapeszcie. Impreza nie odbędzie się jednak na Węgrzech.

Węgierski Związek Łyżwiarstwa Figurowego poinformował w środę (10 maja), że jest zmuszony zrezygnować z organizacji mistrzostw. Powodem jest przedłużająca się wojna w Ukrainie (rosyjska inwazja zbrojna trwa od 24 lutego 2022 r.), która ma negatywny skutek na gospodarkę.

Węgrzy uznali, że wobec szalejącej na całym świecie inflacji, a także znacznym podwyżkom m.in. cen energii, nie będą w stanie sfinansować mistrzostw.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: skandaliczne zachowanie pięściarza. Sędzia musiał przerwać walkę

Międzynarodowa Unia Łyżwiarska (ISU) ogłosiła, że nowy gospodarz ME 2024 zostanie wybrany spośród kandydatur, które można składać do 26 maja.

Na problemy z organizacją imprezy szybko odpowiedziała Rosja. - Dlaczego nie zorganizować mistrzostw Europy w Rosji? Bylibyśmy szczęśliwi - skomentowała była trenerka kadry ZSRR w łyżwiarstwie figurowym Tatiana Tarasowa, cytowana przez sport-express.ru.

Zobacz:
Rosjanie wyrzuceni z trybun na MŚ. Tylko spójrz, co założyli
Kolejny szalony pomysł Rosjan. Nie uwierzysz, co chcą zorganizować

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×