Kontrowersyjny strój. Łyżwiarka się tłumaczy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / Na zdjęciu: Alona Kostornoj
Getty Images / / Na zdjęciu: Alona Kostornoj
zdjęcie autora artykułu

Alona Kostornoj to jedna z największych gwiazd rosyjskiego łyżwiarstwa figurowego. Ostatnio jednak i jej się oberwało. Wszystko przez niecodzienny strój.

W tym artykule dowiesz się o:

Na co dzień Alona Kostornoj startuje w konkurencji solistek. W swojej karierze 20-letnia łyżwiarka figurowa osiągnęła już kilka znaczących sukcesów na czele z mistrzostwem Europy z 2020 roku oraz wygraną w finale Grand Prix (2019). Kostornoj podczas zawodów w Rosji jednak nie do końca ma łatwe życie.

Ostatnio jury dało jej ostrzeżenie za "skąpy" strój podczas programu krótkiego. - Nie zrozumieliśmy idei Twojej sukni - przekazano zawodniczce.

- Nie był jeszcze całkiem gotowy, zaczęliśmy go przerabiać, ale ostatecznie okazał się dla mnie za duży - powiedziała z kolei Kostornoj, cytowana przez sports.ru.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: przyjrzyj się dokładnie. Skradła show w centrum miasta

Rosjanka przyznała, że sędziowie nie powinni mieć zastrzeżeń do niej. Po chwili wyjaśniła dlaczego.

- Powiedzieli, że jest dużo gołych obszarów, chociaż wszędzie jest siatka. Tak naprawdę mam kostium jednoczęściowy, jest po prostu wykonany z siateczki. Naprawdę nie ma na co narzekać - dodała Kostornoj.

Ostatecznie cała sprawa rozeszła się po kościach, a sama zawodniczka przyznała, że sędziowie przesadzają i do startów byli dopuszczani soliści i solistki w gorzej wykonanych strojach.

Czytaj także: Potężna afera! Amerykanin wyprowadził Rosjan z równowagi. "Drań!"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)