KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Amerykanie dobrali się do prawej ręki Putina. Sankcje dotkną jego sławną żonę

Najnowsze amerykańskie sankcje uderzyły w Tatianę Nawkę, czyli żonę Dmitrija Pieskowa, który jest rzecznikiem Władimira Putina. Rosjanka to słynna łyżwiarka figurowa, która ma w dorobku złoty medal olimpijski oraz tytuł mistrzyni świata.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
 Tatiana Nawka Getty Images / Sasha Mordovets / Na zdjęciu: Tatiana Nawka
Stany Zjednoczone nie mają litości dla Rosjan za rozpoczęcie wojny w Ukrainie i nakładają na nich coraz surowsze sankcje. Kary dotykają także konkretnych ludzi. Tym razem na celownik wzięto Dmitrija Pieskowa, czyli jednego z najbardziej zaufanych ludzi Władimira Putina.

Cierpieć będzie nie tylko rzecznik prezydenta Rosji, ale także jego najbliżsi. Nowe sankcje dotyczą przede wszystkim jego żony i dorosłych dzieci. Tak się z kolei składa, że miłością Pieskowa jest Tatiana Nawka, czyli wybitna łyżwiarka figurowa. W dorobku ma olimpijskie złoto, dwa tytuły mistrzyni świata i trzy złote medale mistrzostw Europy.

Co ciekawe, była łyżwiarka urodziła się w Dniepropietrowsku, czyli w Ukrainie. Jako sportsmenka najpierw reprezentowała ZSRR, potem Białoruś, ale największe sukcesy świętowała z rosyjskim paszportem.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: cóż to jest za miłość! Ziółek kwitnie przy narzeczonym

Jej pierwszym mężem był trener Aleksander Żulin, z którym rozstała się po kilku latach. Potem związała się z Pieskowem, którego poślubiła w 2015 roku, a rok wcześniej urodziła mu córkę Nadieżdżę.

Rzecznik Putina już wcześniej został objęty amerykańskimi sankcjami, które zamroziły jego aktywa finansowe oraz nałożyły na niego zakaz korzystania z amerykańskiego systemu finansowego. Teraz dobrano się do jego bliskich.

Nowe kary dotyczą nie tylko żony Tatjany, ale także dzieci z poprzednich dwóch małżeństw. Tym samym sankcjami objęto syna Mykołę (matką jest Anastazja Budionna), córkę Elizavetę oraz synów Mike'a i Denisa (cała trójka ze związku z Kateryną Sołocynską).

Nawka przez dziesięć lat mieszkała w Stanach Zjednoczonych. Na temat jej aktualnej działalności wiadomo tylko tyle, że jest właścicielką licznych nieruchomości w Moskwie.

Nie tylko Abramowicz. Putin nakreślił specjalny plan >>

"Szczury zawsze uciekają ze statku". Oburzające słowa mistrza świata z Rosji >>

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×