"Odchodzę z czystym sercem". Utytułowana Polka zakończyła karierę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Patrycja Maliszewska
Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Patrycja Maliszewska
zdjęcie autora artykułu

Patrycja Maliszewska uznała, że przyszedł odpowiedni moment, aby odejść z profesjonalnego sportu. Łyżwiarka szybka już nie będzie startować, ale przy ukochanej dyscyplinie chce zostać w innej roli.

W tym artykule dowiesz się o:

Patrycja Maliszewska przez wiele lat dostarczała polskim kibicom pięknych emocji. Łyżwiarka szybka w przeszłości zdobywała medale w mistrzostwach Europy. Od pewnego czasu jednak było jej coraz trudniej rywalizować na arenie międzynarodowej.

35-latka długo zastanawiała się nad swoją przyszłością. W końcu jednak podjęła ostateczną decyzję. Była mistrzyni Europy postanowiła zakończyć profesjonalną karierę.

- Musiałam dać sobie chwilę, aby podjąć świadomie taką decyzję, bez możliwości powrotu. Rozważałam, czy widzę siebie dalej w takim systemie treningowym, w którym byłam przez wiele lat, i o co jeszcze chcę walczyć. Przeżyłam dużo trudnych chwil w ostatnich miesiącach, ale teraz czuję się spokojniejsza, pogodzona z tą decyzją. Nie robię czegoś wbrew sobie - mówi łyżwiarka.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co on zrobił?! Genialny rzut z... kolan

Patrycja Maliszewska największe sukcesy osiągała w mistrzostwach Europy. Z tej imprezy przywoziła złoty i srebrny medal oraz cztery brązowe. W innych wielkich imprezach jednak tak dobrze nie było.

- Zrobiłam wszystko, co mogłam. Oczywiście, chciałoby się uzupełnić kolekcję o medal Pucharu Świata, mistrzostw świata czy zwłaszcza igrzysk olimpijskich, ale nie oglądam za siebie z poczuciem niespełnienia. Wróciłam do zdrowia po kontuzji i znów mogłam wywalczyć dla kraju miejsce na igrzyska w Pekinie. Odchodzę z czystym sercem i podniesioną głową, ale także z wdzięcznością za to, co mogłam osiągnąć - komentuje.

Oficjalne pożegnanie Maliszewskiej odbędzie się w Białymstoku podczas mistrzostw Polski mastersów (24-25 marca). Patrycja planuje zostać przy sporcie, ale w innej roli. Od niedawna współpracuje z Polskim Komitetem Olimpijskim przy programie o karierze dwutorowej.

W ostatnich latach większą karierę robi jej siostra. Natalia Maliszewska jest młodsza o osiem lat i nigdy nie ukrywała, że Patrycja jest dla niej wzorem do naśladowania. Obie zawsze wzajemnie się wspierają podczas sukcesów, ale także i porażek w sporcie.

Media: To koniec. Legenda mówi "pas" >> Dramat naszego mistrza świata. Najgorszy scenariusz się spełnił >>

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (1)
avatar
yes
16.03.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Można było napisać o short tracku.