Kapitalne wieści napłynęły w nocy do Polski. Mamy medal MŚ!

W dziesiątą rocznicę wywalczenia przez Zbigniewa Bródkę złota olimpijskiego niespodziankę sprawiły polskie panczenistki. Andżelika Wójcik, Iga Wojtasik i Karolina Bosiek zdobyły brąz mistrzostw świata w sprincie drużynowym.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
reprezentacja Polski (z prawej) Getty Images / Leah Hennel - International Skating Union / Na zdjęciu: reprezentacja Polski (z prawej)
To był kapitalny występ Polek na mistrzostwach świata w Calgary. Angelika Wójcik, Iga Wojtasik i Karolina Bosiek od samego początku bardzo mocno ruszyły.

Po pierwszym okrążeniu Biało-Czerwone legitymowały się najlepszym czasem spośród wszystkich uczestników rywalizacji. Później długo jechały na trzecie miejsce.

Na tej pozycji zdołały ukończyć rywalizację. Uzyskały czas 1:26.63 min. Do triumfatorek z Kanady straciły 1,49 s, natomiast do drugich Amerykanek nieco ponad pół sekundy.

W bezpośrednim starciu Polki okazały się lepsze od utytułowanej reprezentacji Holandii, w składzie której znalazła się m.in. Jutta Leerdam. Walka o lepszy czas toczyła się do ostatnich metrów, a świetnie pojechała szczególnie Karolina Bosiek.

ZOBACZ WIDEO: Rywal Hurkacza weźmie ślub. Ukochana powiedziała "tak"

Reprezentacja Polski sięgnęła po ten sukces dokładnie w dziesiątą rocznicę mistrzostwa olimpijskiego Zbigniewa Bródki.

Panczeniści swoją rywalizację w sprincie drużynowym zakończyli na piątej pozycji. Marek Kania, Piotr Michalski i Damian Żurek długo zachowywali jednak szanse na medal. Podium przegrali o zaledwie 0,05 s.

Na piątek zaplanowane zostały kolejne konkurencje. Medale rozdane zostaną w rywalizacji na 500 metrów oraz w biegach drużynowych.

Wyniki sprintu drużynowego kobiet:

1. Kanada (Hiller, Pearman, Blondin) 1:25.14 min.
2. USA (Warren, Jackson, Bowe) +0,90 s
3. Polska (Wójcik, Wojtasik, Bosiek) +1,49 s

Czytaj także:
Poznajesz? Zobacz, z kim zdjęcie zrobił sobie Kamil Stoch
Sprzeciw i bunt. To mogło grozić Thomasowi Thurnbichlerowi

Czy sukces Polek jest niespodzianką?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×