Grad medali! Polacy ozłoceni na Akademickich Mistrzostwach Świata

Osiem medali zdobyli już biało-czerwoni panczeniści podczas Akademickich Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie szybkim w Ałmatach.

Kamil Kołsut
Biało-czerwoni kompletnie zdominowali kazachską imprezę. Nasi reprezentanci trzy razy na najwyższym stopniu podium stawali już podczas pierwszego dnia rywalizacji. Po złote krążki sięgnęli wówczas Jan Szymański (1500 metrów), Katarzyna Woźniak (3000 metrów) i drużyna mężczyzn z Patrykiem Wójcikiem, Adrianem Wielgatem oraz Sebastianem Druszkiewiczem.
W piątek było jeszcze lepiej. Kolejne złoto do swojego dorobku dołożył Szymański, który nie miał sobie równych w wyścigu na 5000 metrów. Brązowy medal w tej konkurencji padł łupem Wielgata. Na dystansie pięć razy krótszym drugi był Piotr Michalski. Szymański, z powodu upadku, rywalizacji w ten konkurencji nie ukończył.

Swój drugi złoty medal na AMŚ zdobyła Woźniak. Nasza zawodniczka wygrała wyścig na 3000 metrów. Piąta była Angelika Fudalej, a na siódmej lokacie walkę o medale zakończyła zaś Urszula Włodarczyk. Polki zdominowały także rywalizację drużynową. Biało-czerwone sięgnęły po złoto, drugą Rosję wyprzedając o cztery i pół sekundy.

Polska rewelacja podbija światowe tory. Jan Szymański zdobędzie Puchar Świata?