PŚ w Heerenveen: odległa lokata Jana Szymańskiego

Kjeld Nuis wygrał bieg na 1500 metrów podczas zawodów Pucharu Świata w Heerenveen. Piętnaste miejsce zajął Jan Szymański.

Kamil Kołsut
Jan Szymański East News / Na zdjęciu: Jan Szymański
Polak spisał się poniżej oczekiwań; tydzień wcześniej w Astanie Szymański był dziewiąty. Nasz zawodnik pokonał dystans w czasie 1:47.80 i do czołowej "trójki" zabrakło mu półtorej sekundy.

Po raz pierwszy w tym sezonie na najwyższym stopniu podium stanął Kjeld Nuis (1:45.11). Holender wyprzedził zdobywcę PŚ z ubiegłego sezonu Denisa Juskowa (1:45.41) oraz Patricka Roesta (1:46.42).

Problemy zdrowotne sprawiły, że ze startu na 1500 metrów zrezygnował Konrad Niedźwiedzki.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej utrzymał Joey Mantia. Najlepszy z Polaków - Szymański - jest szesnasty.

Klika godzin wcześniej rywalizację w dywizji B wygrał Zbigniew Bródka. Mistrz olimpijski dzięki temu podczas kolejnych zawodów PŚ - pod koniec stycznia w Berlinie - wystartuje w dywizji A.

Kto pod koniec sezonu będzie wyżej w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata?