MP w łyżwiarstwie szybkim: kolejne medale rozdane. Michalski i Czerwonka znów ze złotem

Natalia Czerwonka, Karolina Gąsecka, Piotr Michalski i Szymon Palka - ta czwórka wywalczyła w sobotę złote medale mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim.

Piotr Szarwark
Natalia Czerwonka PAP / Grzegorz Michałowski / Na zdjęciu: Natalia Czerwonka
W sobotę, w Tomaszowie Mazowieckim, rozdano medale mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim na czterech dystansach. Zdecydowanie najwięcej emocji dostarczyła rywalizacja mężczyzn na dystansie 1000 metrów. Tytuł mistrzowski obronił co prawda Piotr Michalski, ale drugiego Artura Nogala pokonał zaledwie o jedną setną sekundy. Brąz wywalczył Marcin Bachanek. Dla Michalskiego to drugi złoty medal na tegorocznych mistrzostwach - pierwszy zdobył na dystansie 500 metrów.

Szymon Palka nie miał sobie równych natomiast na zdecydowanie dłuższym dystansie - 10000 metrów. 25-latek uzyskał czas 13.56,48 - o niespełna 28 sekund lepszy od drugiego Artura Janickiego (14.24,05). Podium uzupełnił Mateusz Owczarek (14.34,26). Warto dodać, że Palka i Janicki zamienili się miejscami w stosunku do rywalizacji na 5000 metrów - tam najlepszy był Janicki (WIĘCEJ).

Pierwszy złoty medal na mistrzostwach Polski zdobyła Natalia Czerwonka, która triumfowała w rywalizacji na 1000 metrów. Czerwonka o 0,4 sekundy pokonała Karolinę Bosiek oraz o 1,5 sekundy Kaję Ziomek.

Na dystansie 5000 metrów wśród kobiet najlepsza okazała się Karolina Gąsecka (7.52,62). Srebro wywalczyła Magdalena Borek, ale linię mety pokonała w dużo gorszym czasie (8.09,79), niż triumfatorka zawodów. Trzecie miejsce zajęła Joanna Hajduk (8.28,78).