Karolina Bosiek najlepsza w grupie B w Pucharze Świata w Tomaszowie Mazowieckim

Trzeciego, ostatniego dnia zawodów Pucharu Świata 2019/2020 w łyżwiarstwie szybkim w Tomaszowie Mazowieckim najlepsza w grupie B na 1500 metrów okazała się Karolina Bosiek.

Piotr Ziemka
Karolina Bosiek Newspix / Martyna Szydlowska / Na zdjęciu: Karolina Bosiek
W 20-osobowej grupie A na 1500 metrów szesnasta była Natalia Czerwonka (1:59.516). W dywizji B jako jedyna czas poniżej dwóch minut uzyskała Karolina Bosiek (1:59.450). Podczas następnych zawodów Pucharu Świata czterokrotna medalistka mistrzostw świata juniorek 2019 wystąpi już w elicie. Na podium po zmaganiach na 1500 metrów stanęły: Ireen Wuest (1:56.627), Miho Takagi (1:57.176) i Jewgienija Lalenkowa (1:57.283).

Karolina Bosiek w niedzielę uczestniczyła też w półfinale i finale wyścigu ze startu wspólnego. Została sklasyfikowana na czternastym miejscu. Wygrała Irene Schouten, a druga minęła metę Ivanie Blondin. Tydzień wcześniej w Mińsku obie te zawodniczki również zajęły dwie czołowe pozycje - wtedy zwyciężyła Kanadyjka.

Osiemnasty wynik w 20-osobowej grupie A na 500 metrów miał Piotr Michalski (35.599). Lepsze czasy od niego osiągnęli występujący w dywizji B Artur Nogal (35.313 - drugie miejsce w grupie B) oraz Artur Waś (35.505 - piąta lokata).

Czy Karolina Bosiek będzie w czołowej "10" w grupie A podczas następnych zawodów Pucharu Świata?