Złamała barierę. Pobiła 22-letni rekord Polski!

Historyczny maraton w wykonaniu Aleksandry Lisowskiej. Jako pierwsza Polka zeszła poniżej 2 godzin i 26 sekund. Dokonała tego w Walencji, dzięki czemu pobiła rekord, który w 2001 roku ustanowiła Małgorzata Sobańska.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Aleksandra Lisowska Instagram / oficjalny profil / Aleksandra Lisowska
2:26:08 - tyle do niedzieli 3 grudnia wynosił rekord Polski kobiecego maratonu. Wynik Małgorzaty Sobańskiej z Chicago nie jest już jednak najlepszy.

Aleksandra Lisowska w hiszpańskiej Walencji dystans 42 kilometrów i 195 metrów pokonała o dokładnie 16 sekund szybciej.

"Trzymajcie mocno kciuki ponieważ będę walczyła o rekord życiowy i złamanie w końcu magicznej bariery 2:26" - napisała jeszcze w sobotę w mediach społecznościowych.

Jak napisała, tak uczyniła. Od niedzieli nowy rekord Polski wynosi bowiem 2:25:52. Lisowska ma zatem powody do zadowolenia.

Podobnie jak inna z Polek, Angelika Mach. Jej czas to 2:26:20, co jest trzecim najlepszym wynikiem w historii polskiego, kobiecego maratonu.

I taki wynik oznacza dla Mach tyle, że jest kolejną reprezentantką naszego kraju, która wypełniła minimum olimpijskie na igrzyska w Paryżu.

Dodajmy, że maraton kobiet w Walencji zdominował reprezentantki Etiopii, które zajęły całe podium. Wygrała Worknesh Degefa (2:15:51) przed Almaz Ayaną (2:16:22) i Hiwot Gebrekidan (2:17:59).

Zobacz także:
Święty-Ersetic rozgrzała internautów. Co za sesja!
Jest najlepszy w Polsce, ale na mistrzostwa nie pojedzie. Trener wyjaśnił przyczyny

ZOBACZ WIDEO: Internauci poruszeni. Tak golfistka ubrała się do symulatora
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×