Victor Kipchirchir i Swietłana Stanko zwycięzcami 36. PZU Maratonu Warszawskiego

Zwycięzcą 36. PZU Maratonu Warszawskiego został [tag=42493]Victor Kipchirchir[/tag], który dystans 42 195 m pokonał w 02:09:59. Victor Kipchirchir zdobył również nagrodę główną - Volvo V 60.
Rafał Malinowski

Na podium stanęli także: Jonathan Yego Kiptoo z czasem 02:10:58 oraz Benson Oloisunga, który pokonał trasę maratonu w 02:11:26.  Najszybszą kobietą była Swietłana Stanko, która na metę dotarła w czasie 02:33:04. Zaraz za nią na podium znalazły się Hellen Mzembi Musyoka z czasem 2:35:58 oraz Worksnesh Biru Tola z czasem 2:36:24.

W tegorocznym 36. PZU Maratonie Warszawskim wystartowało 6794 uczestników z 54 krajów świata. Linię mety przekroczyło 6675 zawodników. W Biegu na Piątkę (wygrali Yared Shegumo i Karolina Pilarska) wzięło udział 3100 zawodników. Do mety dobiegły 3084 osoby.

Victor Kipchirchir na mecie / Foto - inf. prasowa Victor Kipchirchir na mecie / Foto - inf. prasowa