Magda Czaban mistrzynią Europy IMMAF 2022. Paulina Kontna ze srebrem

W piątym dniu Mistrzostw Europy IMMAF 2022 odbyły się finały seniorów, w których dwie Polki walczyły o złote medale. Kolejny raz na najwyższym stopniu podium stanęła Magdalena Czaban.

Waldemar Ossowski
Paulina Kontna zdobyła srebrny medal ME IMMAF Materiały prasowe / Paulina Kontna zdobyła srebrny medal ME IMMAF
W czwartym dniu mistrzostw Europy Magdalena Czaban i Paulina Kontna wywalczyły sobie miejsca w finałach. Czaban zmierzyła się z Songuel Karatorak z Niemiec i po trzyrundowym boju pokonała ją na punkty. Tym samym po raz trzeci w historii zdobyła tytuł mistrzyni Europy.

Paulina Kontna, która w zeszłym roku stanęła na najwyższym stopniu podium, tym razem musiała w finale uznać wyższość Nikolij Milosevic ze Szwecji i zakończyła turniej ze srebrnym medalem.

Oficjalne wyniki finałów:
1. Waga słomkowa 52.2 kg (115 lbs) Magdalena Czaban pokonała Songuel Karatorak (Niemcy) niejednogłośną decyzją sędziów (2 x 29-28, 28-29)
2. Waga kogucia 61.2 kg (135 lbs) Nina Nikolija Milosevic (Szwecja) pokonała Paulinę Kontną przez TKO, 2:28, runda 2

Ostatecznie reprezentacja Polski wraca z mistrzostw Europy z sześcioma medalami. Poza Magdaleną Czaban i Pauliną Kontną, Dominika Steczkowska wywalczyła złoty krążek i została mistrzynią Europy juniorów w wadze koguciej. Michał Borowski został wicemistrzem Europy juniorów w wadze lekkiej. Karol Durszlewicz zdobył brąz w wadze koguciej seniorów, a Brajan Przysiwek zajął trzecie miejsce w kategorii średniej.

Tegoroczne Mistrzostwa Europy IMMAF 2022 rozgrane zostały we Włoszech w dniach od 27 września do 1 października. Wydarzenie odbyło się w miejscowości Lignano Sabbiadoro. W trakcie turnieju rywalizowało blisko 300 reprezentantów 36 krajów.

International Mixed Martial Arts Federation jest międzynarodową organizacją powstałą w roku 2012. Zajmuje się promowaniem i rozwojem amatorskiego MMA. Jednym z głównych celów IMMAF jest wprowadzenie tej dyscypliny sportu na igrzyska olimpijskie. IMMAF zrzesza już ponad 120 organizacji z całego świata zajmujących się MMA w jego amatorskim wydaniu.