Wielkie wyróżnienie. Polak w walce wieczoru na UFC!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Na zdjęciu: Marcin Tybura
Twitter / Na zdjęciu: Marcin Tybura
zdjęcie autora artykułu

Polscy kibice doczekali się kolejnego wielkiego wydarzenia z udziałem Polaka w UFC. Marcin Tybura pojawi się w walce wieczoru lipcowej gali w Londynie. Nasz wojownik zmierzy się z jednym z najlepszych zawodników wagi ciężkiej organizacji.

W tym artykule dowiesz się o:

Szef UFC Dana White poinformował w mediach społecznościowych o zestawieniu walki wieczoru na gali UFC Fight Night, która 22 lipca odbędzie się w Londynie. Miejscowy zawodnik Tom Aspinall (12-3) skrzyżuje rękawice z Marcinem Tyburą (24-7).

Dla Polaka będzie to jeden z najważniejszych pojedynków w karierze. 37-latek ma serię dwóch zwycięstw. W sierpniu zeszłego roku wygrał z niepokonanym Aleksandrem Romanowem, a w lutym odprawił Błagoja Iwanowa. Obie walki skończyły się sędziowskimi decyzjami.

Aktualnie Tybura zajmuje 10. miejsce w rankingu kategorii ciężkiej UFC. Jego najbliższy rywal jest sklasyfikowany na piątym miejscu. Aspinall swoją ostatnią walkę z Curtisem Blaydesem przegrał już w 15 sekundzie po tym jak doznał poważnej kontuzji kolana, przez którą musiał przejść operację.

ZOBACZ WIDEO: Popłaczecie się ze śmiechu! Chalidow opowiada, jak rozmawia przez telefon ze Szpilką

Anglik przez długą rehabilitację do oktagonu wróci po rocznej przerwie. Przed pechową porażką Aspinall mógł pochwalić się serią ośmiu zwycięstw z rzędu, w tym pięciu w organizacji UFC.

W przypadku zwycięstwa Tybura znacznie zbliży się do ścisłej czołówki kategorii ciężkiej, której aktualnym mistrzem jest Jon Jones.

Czytaj też: -> "Wyłożę karty na stół". Trener Pudzianowskiego stanowczo przed walką ze Szpilką -> Joanna Jędrzejczyk przeszła operację. Czeka ją długa rehabilitacja

Źródło artykułu: WP SportoweFakty