Walka przerwana. Demolka Polaka na gali UFC

Mateusz Rębecki odniósł drugie zwycięstwo w organizacji UFC. Polak w kapitalnym stylu rozprawił się z Loikiem Radżabowem na gali w Jacksonville na Florydzie.

Artur Mazur
Artur Mazur
Na zdjęciu Mateusz Rębecki Getty Images / Josh Hedges/Zuffa LLC / Na zdjęciu Mateusz Rębecki
Mateusz Rębecki już od początku tego pojedynku narzucił rywalowi swoje warunki gry. Polak zajął środek oktagonu i co chwilę wyprowadzał kombinacje ciosów. Przede wszystkim demolował lewą, wykroczną nogę reprezentanta Tadżykistanu.

Po skutecznych akcjach Polaka Radżabow próbował przenieść walkę do parteru, ale ta sztuka mu się nie udała. "Chińczyk" skutecznie wybronił próbę rywala i sam pokusił się o skuteczne sprowadzenie.

W parterze Polak związał nogi rywala, by później przejść do pozycji bocznej. Radżabow zdołał wrócić do stójki pod koniec pierwszej odsłony. Po chwili znów wylądował na deskach w wyniku kapitalnego niskiego kopnięcia. Polak zdołał nawet dojść do krucyfiksu, ale nie udało mu się zakończyć pojedynku, ponieważ wybrzmiała syrena kończąca pierwszą rundę.

W drugiej Rębecki poszedł za ciosem i dokończył dzieła zniszczenia. Już po pierwszym niskim kopnięciu zraniony Radżabow uciekł pod siatkę i tam czekał na wyrok. Rębecki zamknął rywala na ogrodzeniu i zasypywał go gradem ciosów. Polak wyprowadzał różnego rodzaju kopnięcia i ciosy pięściami, trafiając w głowę, korpus i rozbite nogi rywala. Ten szukał desperackiego ciosu, który pozwoliłby mu odwrócić losy walki.

ZOBACZ TAKŻE: Jest chętny na walkę ze Szpilką

Lewym sierpem trafił jednak Polak, a Tadżyk wylądował na deskach. Sędzia Larry Folsom nie czekał na rozwój wydarzeń, momentalnie wkroczył pomiędzy zawodników i przerwał walkę w 2. minucie i 36. sekundzie drugiej rundy.

Tym samym zawodnik szczecińskiego Berserker's Team zanotował osiemnaste zwycięstwo w karierze i drugie w organizacji UFC. Dla Polaka był to jednocześnie pierwszy triumf przed czasem w najlepszej lidze MMA na świecie.

Czytaj również:
Michał Oleksiejczuk poznał rywala
Walka młodych zawodników otworzy KSW 84

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×