Świetna dyspozycja Wilsona Vareli na XTB KSW 85. "Raju" rozbity

W drugiej walce gali XTB KSW 85 w Nowym Sączu zmierzyli się Łukasz Rajewski (12-9) i Wilson Varela (10-5). Francuz ponownie udowodnił, że jest wyśmienitym strikerem i na dystansie trzech rund zwyciężył jednogłośną decyzją sędziów.

Waldemar Ossowski
Wilson Varela pokonał Łukasza Rajewskiego na XTB KSW 85 Twitter / Wilson Varela pokonał Łukasza Rajewskiego na XTB KSW 85
W pierwszej rundzie Polak był jeszcze równorzędnym rywalem dla Vareli. Kibice mogli oglądać mocne, stójkowe wymiany ciosów z obu stron.

W drugim i trzecim starciu "Raju" już wyraźnie ustępował Francuzowi. Po jednym z ciosów na czole Polaka pojawiło się duże rozcięcie. "The Prototype" był blisko znokautowania Rajewskiego, który z biegiem minut wyraźnie odczuwał trudy pojedynku.

Po 15 minutach starcia w limicie do 72 kilogramów decyzja sędziów była jednogłośna. Wilson Varela pokonał Łukasza Rajewskiego i odniósł drugie zwycięstwo w KSW.  Francuz w poprzednim starciu brutalnie znokautował Gracjana Szadzińskiego. W debiucie musiał uznać wyższość Macieja Kazieczki.

"The Prototype" ma za sobą bogatą karierę kickbokserską i ponad 25 pojedynków stoczonych w tej formule. W MMA wygrał dziesiątą zawodową walkę.

W walce wieczoru XTB KSW 85 Salahdine Parnasse zmierzy się z Robertem Ruchałą o mistrzowski pas w kategorii piórkowej. Transmisja z gali trwa w Viaplay.