Co z galą Clout MMA 2? Pojawił się oficjalny komunikat

Wiele wskazuje na to, że wzbudzająca ogromne kontrowersje gala Clout MMA 2 odbędzie się zgodnie z planem. Spółka MOSiR Płock zareagował na medialne spekulacje.

Rafał Szymański
Rafał Szymański
gala Clout MMA YouTube / CLOUT MMA / Na zdjęciu: gala Clout MMA
W świecie freakfightów zawrzało po tym, jak federacja, której współwłaścicielem jest Sławomir Peszko, ogłosiła kolejną walkę. Naprzeciwko siebie staną matka patostreamera Daniela Magicala i jego była była dziewczyna. To zestawienie wywołało falę oburzenia.

Sprawa jest tym bardziej kontrowersyjna, że sponsorem obiektu, na którym odbędzie się gala, jest Orlen. Spóła stanowczo odcięła się od nadchodzącej imprezy. Z komunikatu biura prasowego wynika, że nie chce być kojarzona z patologią (więcej TUTAJ).

Stanowisko zajęła również spółka MOSiR Płock. Zgodnie z pierwotnym planem, gala Clout MMA 2 ma odbyć się właśnie w tym mieście. Oświadczenie zostało opublikowane za pośrednictwem Facebooka.

"Gala Clout MMA 2 jest komercyjnym przedsięwzięciem, nie mającym na celu promocji ani miasta, ani obiektu, w którym się odbywa. Spółka MOSiR Płock na komercyjnych warunkach wynajmuje obiekt ORLEN ARENA - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Płock Sp. z o.o . Nie zajmujemy się promocją ani cenzurowaniem żadnego z tych wydarzeń, ani merytoryczną oceną jakości imprezy, o ile nie przekracza ona przepisów prawa" - napisano.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: wkrótce skończy 47 lat. Jedno u "Pudziana" się nie zmienia

Tym samym MOSiR potwierdził wcześniejsze stanowisko Referatu Informacji Miejskiej w Płocku, który zapowiedział, że ośrodek nie ma zamiaru ingerować w profil całego przedsięwzięcia.

Niemniej jednak władze federacji muszą mierzyć się ze sporą krytyką. Gala Clout MMA 2 odbędzie się w sobotę (28 października).

Czytaj więcej:
Karta walk Clout MMA 2. Marcin Najman z szalonym wyzwaniem. Wielu sportowców na rozpisce
Bartman kontra Kubiak w Clout MMA?! Już wszystko jasne

Czy gala Clout MMA 2 powinna dojść do skutku pomimo kontrowersyjnej karty walk?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×