Polacy stoczyli pierwsze walki na Mistrzostwach Świata Amatorskiego MMA 2023

Rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2023. W inauguracyjnym dniu zawodów walczyło czterech reprezentantów Polski wyłonionych do kadry przez Stowarzyszenie MMA Polska.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Patryk Wolski Materiały prasowe / Patryk Wolski
Mistrzostwa Świata IMMAF 2023 rozpoczęły się 20 listopada. Wydarzenie odbywa się w Albanii. W pierwszym dniu mistrzostw świata w turniejowych zmaganiach z polskiej kadry wzięli udział czterej seniorzy: Patryk Wolski, Mateusz Mitko, Krystian Kowalczyk i Daniel Malinowski.

Patryk Wolski w pięknym stylu wszedł do 1/8 finału pokonując przez techniczny nokaut zawodnika z Albanii. Natomiast Mitko, Kowalczyk i Malinowski musieli uznać wyższość rywali.

Oficjalne wyniki pierwszego dnia zmagań:

1. Waga średnia 83,9 kg (185 lb) - Patryk Wolski pokonał Altina Ganci (Albania) przez TKO, runda 2
2. Waga kogucia 61,2 kg (135 lb) - Santosh Yadav (Indie) pokonał Krystiana Kowalczyka jednogłośną decyzją sędziów (3 x 29-28)
3. Waga piórkowa 65,8 kg (145 lbs) - Panagiotis Chrysavgis (Grecja) pokonał Daniela Malinowskiego jednogłośną decyzją sędziów (2 x 29-28, 29-27)
4. Waga półśrednia 77,1 kg (170 lbs) - Kharim El Wehiby (Niemcy) pokonał Mateusza Mitkę przez poddanie, runda 3

Tegoroczna edycja Mistrzostw Świata IMMAF 2023 odbywają się w Tiranie, stolicy Albanii, w dniach od 20 do 25 listopada. W hali Tirana Olympic Park rywalizuje blisko 400 fighterów z 49 krajów.

International Mixed Martial Arts Federation jest najważniejszą międzynarodową organizacją zajmującą się promowaniem i rozwojem amatorskiego MMA. IMMAF powstała w roku 2012. Jednym z głównych celów organizacji jest wprowadzenie MMA na igrzyska olimpijskie. IMMAF zrzesza już ponad 120 organizacji z całego świata zajmujących się MMA w jego amatorskim wydaniu.

Stowarzyszenie MMA Polska, które należy do IMMAF i które powołuje kadrę Polski, powstało w roku 2019. Jest to pierwsza w kraju organizacja powołana do reprezentowania i tworzenia profesjonalnej przestrzeni dla rozwoju amatorskiego MMA. Głównym celem Stowarzyszenia jest między innymi dbanie o pozytywny wizerunek MMA, organizowanie zawodów krajowych, powoływanie kadry na międzynarodowe turnieje, a w dalszej przyszłości wprowadzenie tej dyscypliny do grona sportów olimpijskich.

Czytaj także:
Kowalkiewicz z kolejnym awansem w rankingu!
Głośny powrót do KSW. "Gigant" wzmacnia kategorię półciężką

ZOBACZ WIDEO: Poruszające słowa. Mamed Chalidow wskazał największego polskiego wojownika
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×