Dwa srebra Polaków na Mistrzostwach Świata MMA 2023

W piątym dniu Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2023 do finałowych rywalizacji przystąpiła dwójka polskich reprezentantów wyłonionych do kadry przez Stowarzyszenie MMA Polska.


Oglądaj galę KSW Epic i walkę Adamek - Chalidow. Dostęp -> TUTAJ.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Kadra Polski na MŚ MMA w Albanii Materiały prasowe / Kadra Polski na MŚ MMA w Albanii
Mistrzostwa Świata IMMAF 2023 rozpoczęły się 20 listopada. Wydarzenie odbywa się w Albanii. W piątym dniu turniejowych zmaganiach z polskiej kadry wzięła udział dwójka reprezentantów walczących w kategoriach juniorów.

Daria Brzozowska i Łukasz Makowski stanęli do finałowych rywalizacji w swoich kategoriach wagowych, ale oboje musieli uznać wyższość przeciwników. Dwójka Polaków zakończyła turniejowe zmagania ze srebrnymi medalami.

Oficjalne wyniki piątego dnia zmagań:

Waga kogucia 61,2 kg (135 lb) - Ines Boulabarj (Belgia) pokonała Darię Brzozowską jednogłośną decyzją sędziów (3 x 30-26)
Waga półciężka 93 kg (205 lbs) - Ivan Poremchuk (Ukraina) pokonał Łukasza Makowskiego jednogłośną decyzją sędziów (3 x 29-28)

Tegoroczna edycja Mistrzostw Świata IMMAF 2023 odbywa się w Tiranie, stolicy Albanii, w dniach od 20 do 25 listopada. W hali Tirana Olympic Park rywalizuje blisko 400 fighterów z 49 krajów.

International Mixed Martial Arts Federation jest najważniejszą międzynarodową organizacją zajmującą się promowaniem i rozwojem amatorskiego MMA. IMMAF powstała w roku 2012. Jednym z głównych celów organizacji jest wprowadzenie MMA na igrzyska olimpijskie. IMMAF zrzesza już ponad 120 organizacji z całego świata zajmujących się MMA w jego amatorskim wydaniu.

Stowarzyszenie MMA Polska, które należy do IMMAF i które powołuje kadrę Polski, powstało w roku 2019. Jest to pierwsza w kraju organizacja powołana do reprezentowania i tworzenia profesjonalnej przestrzeni dla rozwoju amatorskiego MMA. Głównym celem Stowarzyszenia jest między innymi dbanie o pozytywny wizerunek MMA, organizowanie zawodów krajowych, powoływanie kadry na międzynarodowe turnieje, a w dalszej przyszłości wprowadzenie tej dyscypliny do grona sportów olimpijskich.

Czytaj także:
Mocne starcie na XTB KSW 90. W akcji weteran UFC
T.J. Dillashaw marzy o powrocie do MMA. "Lekarze mówią, że nie będę walczył"

ZOBACZ WIDEO: Poruszające słowa. Mamed Chalidow wskazał największego polskiego wojownika
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×