Ewelina Woźniak poznała rywalkę na galę XTB KSW 90

Podczas gali XTB KSW 90, 20 stycznia na COS Torwar w Warszawie, dojdzie do debiutu w okrągłej klatce Eweliny Woźniak (7-2, 2 KO, 3 Sub). Czołowa polska zawodniczka wagi słomkowej poznała przeciwniczkę.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Ewelina Woźniak, zawodniczka MMA Archiwum prywatne / Na zdjęciu: Ewelina Woźniak, zawodniczka MMA
W organizacji KSW Polkę przywita pochodząca z Bułgarii Aleksandra Tonczewa (5-3-1, 1 KO, 1 Sub). Bilety na XTB KSW 90 dostępne są na ebilet.pl.

Aleksandra Tonczewa rywalizuje w zawodowym MMA od roku 2017. Do dziś stoczyła dziesięć walk, z których pięć wygrała. W KSW zadebiutowała w maju tego roku i musiała uznać wyższość Anity Bekus. Przegrana ta przerwała serię trzech zwycięstw z rzędu w wykonaniu Bułgarki.

Przed wejściem na zawodową drogę Tonczewa rywalizowała też amatorsko. Zdobyła między innymi tytuł mistrzyni świata i dwukrotnie tytuł mistrzyni Europy IMMAF, najbardziej prestiżowej organizacji amatorskiego MMA na świecie. Jest też wielokrotną medalistką zawodów grapplingowych. Bułgarka zbierała doświadczenie walcząc dla takich organizacji jak Rizin czy Bellator.

Ewelina Woźniak swoją przygodę z zawodowym MMA rozpoczęła w roku 2018. Wcześniej rywalizowała na matach amatorskich, a dziś ma na swoim koncie dziewięć profesjonalnych pojedynków, z których siedem wygrała. Zdobyła pas mistrzowski wagi słomkowej angielskiej organizacji Contenders i jest byłą pretendentką do tytułu wagi muszej organizacji Ares.

Woźniak ma już na swoim zawodowym koncie walki z zawodniczkami znanymi z klatki KSW. Pokonała Karolinę Wójcik, Anitę Bekus i Magdalenę Sormovą. Musiał jednak uznać wyższość Marii Silvy. Reprezentantka klubu Czerwony Smok Poznań jest zawodniczką przekrojową. Z sukcesami walczyła do tej pory nie tylko w MMA, ale też w brazylijskim jiu-jitsu i w kickboxingu. Poza Polską rywalizowała do tej pory w Anglii, Czechach i Francji.

Walka wieczoru | Main event
120,2 kg/265 lb: Arkadiusz Wrzosek (3-0, 1 KO, 1 Sub) vs. Ivan Vitasović (12-5-1, 9 KO, 2 Sub)

Karta główna | Main card
83,9 kg/185 lb: Radosław Paczuski #6 (5-2, 4 KO) vs. TBA
65,8 kg/145 kb: Damian Stasiak #6 (14-9, 1 KO, 11 Sub) vs. Adam Soldajew #7 (7-2, 4 KO, 1 Sub)
52,5 kg/115 lb: Alexandra Tonczewa (5-3-1, 1 KO, 1 Sub) vs. Ewelina Woźniak (7-2, 2 KO, 3 Sub)

Czytaj także: 
Mocne starcie na XTB KSW 90. W akcji weteran UFC
T.J. Dillashaw marzy o powrocie do MMA. "Lekarze mówią, że nie będę walczył"

ZOBACZ WIDEO: Poruszające słowa. Mamed Chalidow wskazał największego polskiego wojownika
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×