Ponad 400 walk stoczono podczas 9. Mistrzostw MMA

9 grudnia w Warszawie odbyły się 9. Mistrzostwa MMA przygotowane przez Stowarzyszenie MMA Polska. Wydarzenie przyciągnęło ponad pięciuset amatorskich zawodników rywalizujących w mieszanych sztukach walki.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
9 Mistrzostwa MMA w Warszawie Materiały prasowe / 9. Mistrzostwa MMA w Warszawie
Podczas 9. Mistrzostw MMA zawodnicy z całego kraju konfrontowali się w czterech klatkach w kategoriach juniorów, seniorów i kadetów. Na zawody zgłosiło się 540 osób, z tego 50 pań. 262 osoby zapisały się do walk w kategoriach kadetów, czyli młodzież od 12 do 18 roku życia.

Juniorów (18-21 lat) zgłosiło się 100, a seniorów, czyli osób powyżej 21. roku życia, zapisanych zostało 177. Po ostatecznej weryfikacji związanej z wagą, wymaganymi badaniami i dokumentami, do współzawodnictwa zostało dopuszczonych 456 zawodników i zawodniczek reprezentujących 117 klubów.

Przez cały dzień w czterech klatkach odbyło się 414 pojedynków.
Wyniki wszystkich kategorii dostępne są na stronie Stowarzyszenia MMA Polska pod linkiem.
Walki ze wszystkich klatek można obejrzeć na profilu Stowarzyszenia w serwisie YouTube, a finały wybranych kategorii na Kanale Sportowym. Retransmisja zostanie również opublikowana na stronie TVP Sport.

Stowarzyszenie MMA Polska po raz czwarty w historii zawitało ze swoim wydarzeniem do Warszawy. To właśnie tutaj zorganizowano pierwszy turniej w roku 2021, który odbył się w Białołęckim Ośrodku Sportu. Kolejne trzy warszawskie wydarzenia odbyły się w hali OSiR Bemowo.

9. Mistrzostwa MMA były ostatnim turniejem zaplanowanym przez Stowarzyszenie MMA Polska na ten rok.

Stowarzyszenie MMA Polska powstało w roku 2019. Organizacja została powołana do reprezentowania i tworzenia profesjonalnej przestrzeni dla rozwoju amatorskiego MMA. Głównym celem Stowarzyszenia jest między innymi dbanie o pozytywny wizerunek MMA, organizowanie zawodów krajowych, powoływanie kadry na międzynarodowe turnieje, a w dalszej przyszłości wprowadzenie tej dyscypliny do grona sportów olimpijskich. Stowarzyszenie MMA Polska jest też członkiem zwyczajnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Czytaj także:
Mocne starcie na XTB KSW 90. W akcji weteran UFC
T.J. Dillashaw marzy o powrocie do MMA. "Lekarze mówią, że nie będę walczył"

ZOBACZ WIDEO: Poruszające słowa. Mamed Chalidow wskazał największego polskiego wojownika
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×