Hala w Libercu zamilkła. Mircea tymczasowym mistrzem KSW!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter /  / Valeriu Mircea został tymczasowym mistrzem KSW w wadze lekkiej
Twitter / / Valeriu Mircea został tymczasowym mistrzem KSW w wadze lekkiej
zdjęcie autora artykułu

Valeriu Mircea (30-8-1) i Leo Brichta (12-4) stoczyli widowiskowy pojedynek w walce wieczoru KSW 91 w Libercu. Mołdawianin w czwartej rundzie poddał Czecha i zdobył tymczasowy pas mistrza w kategorii lekkiej.

W tym artykule dowiesz się o:

Główne starcie trzeciej gali KSW w Czechach stało na najwyższym poziomie. Sytuacja w klatce zmieniała się jak w kalejdoskopie.

W pierwszej rundzie pretendenci do pasa toczyli wyrównaną batalię w stójce, ale Mircei udało się sfinalizować obalenie. W drugim starciu "Samotny Wilk" był bliski poddania lokalnego bohatera, ale Brichta wyszedł z opresji przy ciasno zapiętym duszeniu. Ta próba poddania dużo kosztowała zawodnika z Mołdawii, a Czech zaczął dyktować warunki w stójce, trafiając rywala raz za razem.

W trzeciej rundzie Mircea przeżywał poważny kryzys kondycyjny, balansował na granicy nokautu, ale uratował się kolejnym obaleniem i kontrolą walki na macie. W czwartej odsłonie pojedynku Brichta nadal napierał, szedł z ciosami, ale Mołdawianin ponownie go sprowadził do parteru. Po chwili Mircea zaszedł za plecy Czecha i poddał go duszeniem.

Valeriu Mircea zdobył tymczasowy pas mistrza w kategorii lekkiej, odnosząc w Libercu czwarte zwycięstwo w KSW.

Mircea w polskiej organizacji zadebiutował w 2022 roku, na KSW 71, i musiał uznać wyższość Romana Szymańskiego. Po tej przegranej szybko powrócił do okrągłej klatki i podczas gali KSW 76 już w drugiej minucie pojedynku posłał na deski Gracjana Szadzińskiego. Dwa miesiące później "Samotny Wilk" zmierzył się z byłym mistrzem KSW Borysem Mańkowskim i znokautował go efektownym latającym kolanem, które zostało wybrane najlepszym skończeniem wieczoru gali XTB KSW 78. W czerwcu 2023 roku zrewanżował się natomiast Romanowi Szymańskiemu za pierwszą przegraną.

Mircea to były mistrz wagi piórkowej mołdawskiej organizacji Eagles FC i były pretendent do tytułu kategorii lekkiej. Tymczasowy czempion KSW w całej karierze stoczył aż 39 pojedynków, z których 30 wygrał, a 25 zakończył przed czasem.

Czytaj więcej: Stoczył się na samo dno. Artur Szpilka ujawnia mroczną przeszłość Wyjątkowe starcie na gali Chalidow - Adamek. Emocje gwarantowane

ZOBACZ WIDEO: Chalidow przed starciem z Adamkiem: "Ja będę w tej walce underdogiem"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
zgłoś błądZgłoś błąd w treści
Komentarze (0)