Juniorzy i seniorzy rozpoczęli zmagania na Mistrzostwach Europy MMA 2024

Rozpoczęła się druga część Mistrzostw Europy IMMAF 2024. Po kadetach do rywalizacji o medale wkroczyli juniorzy i seniorzy.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Oskar Stachura Materiały prasowe / Oskar Stachura
Mistrzostwa Europy IMMAF 2024 rozpoczęły się 29 marca w Serbii. W pierwszych dniach turnieju rywalizowali kadeci, czyli młodzież od 12 do 17 roku życia. Polska reprezentacja kadetów zakończyła turniej mając w swoim dorobku dwa medale złote, jeden srebrny i sześć brązowych.

Po dniu przerwy od startów do rywalizacji weszli juniorzy i seniorzy. 2 kwietnia jako pierwszy z Polaków zawalczył Oskar Stachura rywalizujący w wadze lekkiej wśród juniorów. Po trzyrundowym, wyrównanym pojedynku Polak przegrał niejednogłośną decyzją sędziów.

Oficjalny wynik walki:

Waga 70,3 kg - Petar Markovski (Serbia) pokonał Oskara Stachurę przez niejednogłośną decyzję sędziów (2 x 29-28, 28-29)

W kolejnych dniach do rywalizacji dołączy pozostała ósemka reprezentantów powołanych do kadry przez Stowarzyszenie MMA Polska.

Seniorzy:
Mateusz Mitko, waga 77,1 kg (170 lbs)
Paulina Konik, waga 56,7 kg (125 lb)
Weronika Cisło, waga 56,7 kg (125 lb)
Łukasz Makowski, waga 93 kg (205 lbs)
Nikodem Miastkowski, waga 65,8 kg (145 lbs)

Juniorzy:
Patryk Wolski, waga 83,9 kg (185 lbs)
Julia Głaz, waga 47,6 kg (105 lbs)
Tomasz Manikowski, waga 120,2 kg (265 lbs)

Mistrzostwa Europy IMMAF 2024 odbywają się w dniach od 29 marca do 6 kwietnia w Belgradzie w Ranko Žeravica Sports Hall. W zawodach bierze udział ponad 500 zawodników z 35 krajów.

Stowarzyszenie MMA Polska, które powołuje reprezentację, powstało w roku 2019. Organizacja została powołana do reprezentowania i tworzenia profesjonalnej przestrzeni dla rozwoju amatorskiego MMA. Głównym celem Stowarzyszenia jest między innymi dbanie o pozytywny wizerunek MMA, organizowanie zawodów krajowych, powoływanie kadry na międzynarodowe turnieje, a w dalszej przyszłości wprowadzenie tej dyscypliny do grona sportów olimpijskich. Stowarzyszenie MMA Polska jest też członkiem zwyczajnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Czytaj także:
Nowy mistrz KSW! Wielkie emocje w finale turnieju wagi półciężkiej
Będzie hit! Ogłoszono rywala Szpilki w KSW

ZOBACZ WIDEO: Dramat Mameda Chalidowa. "Wszystkie kości przesunięte"


Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×