Złoto i dwa brązy seniorów. Kadra kończy Mistrzostwa Europy MMA z piętnastoma medalami

W ostatnim dniu Mistrzostw Europy IMMAF 2024 trójka seniorów z Polski wywalczyła trzy medale. Najlepsza w swojej kategorii okazała się Weronika Cisło.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Weronika Cisło zdobyła złoty medal Materiały prasowe / Weronika Cisło zdobyła złoty medal
W piątym dniu zmagań juniorów i seniorów podczas Mistrzostw Europy IMMAF 2024 rozegrano finały kategorii seniorów. Z polskiej kadry o złoto zawalczyła Weronika Cisło i wygrała na punkty z Mathilde Aschenbrenner z Francji. Tym samy Polka została mistrzynią Europy MMA.

Natomiast Paulina Konik i Nikodem Miastkowski, zakończyli zmagania dzień wcześniej i odebrali krążki brązowe. Podczas Mistrzostw Europy IMMAF 2024 reprezentacja Polski rywalizowała w kategoriach juniorów, seniorów i kadetów.

W pierwszej fazie turniejowych zmagań walczyli kadeci, czyli młodzież od 12 do 18 roku życia. Zdobyli dwa medale złote, jeden srebrny i sześć brązowych. Juniorzy wywalczyli dwa złota i srebro, a seniorzy złoto i dwa brązy. Ostatecznie więc polscy zawodnicy zdobyli piętnaście medali, co jest najlepszym wynikiem od czasu pierwszego powołania kadry. Łącznie z aktualnie zakończonymi mistrzostwami Europy reprezentacja juniorów i seniorów, która jest powoływana od roku 2019, oraz reprezentacja kadetów, która po raz pierwszy została powołana w zeszłym roku, zdobyły 44 medale imprez międzynarodowych organizowanych przez International Mixed Martial Arts Federation, największą i najbardziej prestiżową organizacji zarządzającej amatorskim MMA na świecie.

Mistrzostwa Europy IMMAF 2024 odbywały się w dniach od 29 marca do 6 kwietnia w Belgradzie w Ranko Žeravica Sports Hall. W zawodach wzięło udział ponad 500 zawodników z 35 krajów.

Stowarzyszenie MMA Polska, które powołuje reprezentację, powstało w roku 2019. Organizacja została powołana do reprezentowania i tworzenia profesjonalnej przestrzeni dla rozwoju amatorskiego MMA. Głównym celem Stowarzyszenia jest między innymi dbanie o pozytywny wizerunek MMA, organizowanie zawodów krajowych, powoływanie kadry na międzynarodowe turnieje, a w dalszej przyszłości wprowadzenie tej dyscypliny do grona sportów olimpijskich. Stowarzyszenie MMA Polska jest też członkiem zwyczajnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Czytaj także:
Nowy mistrz KSW! Wielkie emocje w finale turnieju wagi półciężkiej
Będzie hit! Ogłoszono rywala Szpilki w KSW

ZOBACZ WIDEO: Dramat Mameda Chalidowa. "Wszystkie kości przesunięte"


Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×