Kontuzja Głowackiego. Zmiany w karcie walk KSW 95

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix
Newspix
zdjęcie autora artykułu

Tuż przed zbliżającą się galą KSW 95 doszło do zmian w karcie walk tego wydarzenia. Krzysztof Głowacki (1-0, 1 KO), który miał zmierzyć się z Dawidem Kasperskim (1-0), doznał kontuzji.

W tym artykule dowiesz się o:

Pojedynek Głowacki - Kasperski zostanie przeniesiony na jedno z kolejnych wydarzeń KSW. Kontuzji doznał również Jacek Gać (2-1, 2 KO), który miał przywitać debiutującego w okrągłej klatce Morganna Gbolou (4-2, 1 KO, 2 Sub). W zastępstwie do walki z Francuzem wejdzie niepokonany Dawid Kuczmarski (5-0). Gala KSW 95 odbędzie się w piątek 7 czerwca w hali Urania w Olsztynie.

Dawid Kuczmarski przygodę z zawodowym MMA rozpoczął w roku 2020. Do dziś stoczył pięć pojedynków i wszystkie wygrał. Bił się dla organizacji Time of Masters oraz CaveMMA, a ostatnie trzy walki stoczył pod skrzydłami marki Babilon MMA.

Kuczmarski rywalizował też na amatorskiej scenie, gdzie wywalczył między innymi srebrny medal w Pucharze Polski Amatorskiej Ligi MMA. Reprezentant klubu Samuraj Gym walczył ostatni raz w styczniu tego roku i dopisał do swojego rekordu kolejną wygraną.

Morgann Gbolou w zawodowym MMA rywalizuje od roku 2018. Do dziś stoczył sześć pojedynków, cztery z nich wygrał, a trzy razy kończył rywali przez nokaut lub poddanie. Reprezentant Francji zbierał do tej pory doświadczenie u siebie w kraju, a także w Niderlandach i Szwajcarii.

Gbolou ostatni raz walczył w kwietniu tego roku i na gali Levels Fight League dopisał do swojego rekordu kolejną wygraną. Do klatki KSW wejdzie będąc po dwóch tryumfach z rzędu.

Czytaj także: Głośna walka Oleksiejczuka w UFC! Polak wystąpi na hitowej gali Mocny transfer KSW! Pogromca Tybury rywalem Phila De Friesa

ZOBACZ WIDEO: 14 sekund i... koniec. Szpilka komentuje przerwanie walki

Źródło artykułu: WP SportoweFakty