Szybkie poddanie na otwarcie KSW 95. Udany debiut młodego Polaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Dawid Kuczmarski pokonał Morganna Gbolou
Twitter / Dawid Kuczmarski pokonał Morganna Gbolou
zdjęcie autora artykułu

Zaledwie 71 sekund trwała walka otwarcia gali KSW 95 w Olszynie. Dawid Kuczmarski (6-0) nie dał szans innemu debiutantowi, Morgannowi Gbolou (4-3) w starciu kategorii półśredniej.

W tym artykule dowiesz się o:

Polak i Francuz od pierwszych sekund wdali się w mocne wymiany ciosów w stójce. Następnie walka trafiła do klinczu, a z niego do parteru. Tam Kuczmarski zapiął ciasne duszenie gilotynowe, które Gbolou był zmuszony odklepać.

Dawid Kuczmarski z przytupem zadebiutował w KSW. 21-latek przygodę z zawodowym MMA rozpoczął w roku 2020. Do dziś stoczył sześć pojedynków i wszystkie wygrał. Bił się dla organizacji Time of Masters oraz CaveMMA, a ostatnie trzy walki stoczył pod skrzydłami marki Babilon MMA.

Gbolou od porażki rozpoczął swoja podróż w KSW. Przed występem w Olsztynie był na fali dwóch wygranych z rzędu. Reprezentant Francji zbierał do tej pory doświadczenie w ojczyźnie, a także w Niderlandach i Szwajcarii.

W walce wieczoru KSW 95 Jakub Wikłacz zmierzy się z Sebastianem Przybyszem o mistrzowski pas w kategorii koguciej. Transmisja z wydarzenia trwa w Viaplay.

Czytaj także: Pudzianowski znów z nim zawalczy? Jędrzejczyk o decyzji Adamka

ZOBACZ WIDEO: 14 sekund i... koniec. Szpilka komentuje przerwanie walki

Źródło artykułu: WP SportoweFakty