Znamy walkę wieczoru KSW 97. Pierwsze karty gali odkryte

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FEN / Na zdjęciu: Szymon Bajor
Materiały prasowe / FEN / Na zdjęciu: Szymon Bajor
zdjęcie autora artykułu

W walce wieczoru gali KSW 97 w Tarnowie fani zobaczą pojedynek w królewskiej kategorii wagowej. Wydarzenie odbędzie się 24 sierpnia w Arenie Jaskółka.

W starciu tym Szymon Bajor (25-10, 11 KO, 9 Sub), numer dwa wśród najlepszych ciężkich KSW, zmierzy się z Matheusem Scheffelem (17-11 1NC, 12 KO) zajmującym w rankingu miejsce dziewiąte. W drugim pojedynku wieczoru dojdzie do mocnej konfrontacji w wadze półciężkiej, w której Damian Piwowarczyk (8-3, 4 KO, 3 Sub), były pretendent do tytułu mistrzowskiego tej kategorii wagowej, przywita debiutującego w okrągłej klatce Macieja Różańskiego (14-5, 2 KO, 9 Sub), świetnego grapplera z czarnym pasem w brazylijskimi jiu-jitsu.

Szymon Bajor jest byłym pretendentem do tytułu mistrzowskiego wagi ciężkiej KSW. W przedostatnim pojedynku zmierzył się w walce o pas z Philem De Friesem, ale musiał uznać wyższość Anglika w klatce. Po tym starciu Bajor stanął do rywalizacji z Viktorem Peštą i powrócił na drogę zwycięstw.

Reprezentant klubu Universal Fight Team ma za sobą bogatą karierę w świecie MMA. Jest byłym mistrzem organizacji PLMMA i byłym tymczasowym czempionem marki FEN. Do dziś stoczył 35 pojedynków, z których 25 wygrał. Doświadczenie zbierał nie tylko w Polsce, ale też w Japonii, Walii, Rosji, Niemczech i na Słowacji. Bił się dla takich organizacji jak PFL czy Rizin. Bajor jest wszechstronnym zawodnikiem, który jedenaście razy nokautował rywali, a dziewięć razy ich poddawał.

Matheus Scheffel zadebiutował w okrągłej klatce na gali XTB KSW Epic. Starł się z Darko Stošiciem, byłym pretendentem do tytułu wagi ciężkiej, i został przez niego pobity. Scheffel stoczył do tej pory 29 pojedynków, z których siedemnaście wygrał. Brazylijczyk najczęściej zwycięża posyłając rywali na deski. Aż dwanaście razy w karierze wygrywał przez nokaut, a jedenaście razy kończył przeciwników już w pierwszej rundzie starcia. Scheffel w ostatnich latach rywalizował pod banderą amerykańskiej organizacji Professional Fighters League, gdzie walczył o pas mistrzowski wagi ciężkiej. Przed wejściem do KSW Matheus toczył swoje boje głównie w Brazylii i USA, ale walczył również w Chinach i Walii.

Damian Piwowarczyk, numer dwa rankingu wagi półciężkiej, ma za sobą osiem konfrontacji w okrągłej klatce KSW. 26-latek z Białogardu ostatni raz walczył na gali XTB KSW Epic, w trakcie której wziął udział w turnieju mistrzowskim. W pierwszym pojedynku w pięknym stylu rozprawił się z Kleberem Silvą, ale w finałowej walce o pas musiał uznać wyższość Rafała Haratyka. Zdobywca Heraklesa w kategorii „Odkrycie Roku” 2021 w polskim MMA stoczył do tej pory jedenaście konfrontacji. Aż siedem z ośmiu wygranych pojedynków skończył przed czasem. Cztery razy posyłał rywali na deski, a trzy razy zwyciężał przez poddanie. W KSW zdobył trzy bonusy – dwa za najlepszy nokaut i jeden za poddanie.

Maciej Różański ma za sobą dziewiętnaście zawodowych pojedynków, z których czternaście wygrał. Reprezentant klubu Berserkers Team jedenaście razy kończył rywali przed czasem, z czego aż dziewięć razy przez poddanie.

Zawodnik ze Stargardu ma na swoim koncie mistrzowski pas organizacji EFM Show, a doświadczenie zbierał również walcząc dla takich marek jak Bellator, Babilon MMA, FEN czy ACB. Różański rywalizował nie tylko w Polsce, ale też w USA, Anglii, Irlandii, Niemczech, Czechach, Włoszech, na Białorusi i Słowacji. Różański jest czarnym pasem brazylijskiego jiu-jitsu i wielokrotnym medalistą najważniejszych zawodów grapplingowych w Polsce.

Walka wieczoru | Main event 120,2 kg/265 lb: Szymon Bajor #2 (25-10, 11 KO, 9 Sub) vs. Matheus Scheffel #9 (17-11 1NC, 12 KO)

Karta główna | Main card 93 kg/205 lb: Damian Piwowarczyk #2 (8-3, 4 KO, 3 Sub) vs. Maciej Różański (14-5, 2 KO, 9 Sub)

Czytaj także: Pudzianowski znów z nim zawalczy? Jędrzejczyk o decyzji Adamka

ZOBACZ WIDEO: 14 sekund i... koniec. Szpilka komentuje przerwanie walki

Źródło artykułu: WP SportoweFakty