MMA: Polak przegrał na terenie rywala!

Zawodnik KSW, Rafał Błachuta, odpadł już w pierwszej rundzie ośmioosobowego turnieju wagi półśredniej podczas silnie obsadzonej gali w Rosji.

Maciej Szumowski
Pogromcą Polaka był dużo mniej doświadczony Ruslan Zhemukhov. Rosjanin obrał mało efektowną, ale skuteczną taktykę kontrolowania walki z góry. Rafał Błachuta większość czasu w ringu spędził leżąc na plecach. Sędziowie jednogłośnie zdecydowali o zwycięstwie Zhemukhova w stosunku 20-18.

Tym samym kwidzynianin przerwał passę sześciu zwycięstw. Wcześniej zawodnik klubu No Limits wygrywał między innymi z Robertem Radomskim i Patrykiem Grudniewskim.

W walce wieczoru gali Coliseum: New History 2 wystąpił weteran Pride, Alexander Emelianenko. Kontrowersyjny brat legendarnego Fedora po dwóch wygranych z rzędu poniósł porażkę, przegrywając już w pierwszej rundzie z młodszym o 8 lat Dmitrim Sosnowskim.

Pełne wyniki gali:

Open: Dmitri Sosnowski pok. Alexandra Emelianenko przez TKO (uderzenia) runda 1., 1:43.

Ćwierćfinały turnieju w wadze półśredniej:
77 kg: Edvard Vartanyan pok. Benjamina Brinsę przez decyzję.
77 kg: Ruslan Zhemukhov pok. Rafała Błachutę przez decyzję.
77 kg: Egor Golutsov pok. Dmitriya Berezina przez poddanie (duszenie trójkątne) runda 2., 2:09.
77 kg: Sergey Faley pok. Igora Makoedova przez decyzję.

84 kg: Igor Kudritskiy pok. Sergeya Romanova przez decyzję. 66 kg: Mikhail Korobokov pok. Vitalijsa Melnikovsa przez poddanie (duszenie zza pleców) runda 1., 2:08. 84 kg: Vasiliy Zubkov pok. Mazvydasa Piezę decyzję. 84 kg: Artem Kazbanov pok. Konstantina Zabavina przez TKO (uderzenia) runda 1., 3:11. 66 kg: Ilya Ovechkin pok. Sauliusa Buciusa przez decyzję.
Rafał Błachuta musiał przerwać swoją passę zwycięstw Rafał Błachuta musiał przerwać swoją passę zwycięstw
Rafał Błachuta rywalem Mateusza Gamrota?