Typowanie redakcyjne gali UFC Fight Night w Berlinie. Polacy osiągną sukces?

31 maja UFC zawita do Berlina. W stolicy Niemiec pole do popisu będą mieli Polacy - Krzysztof Jotko i Paweł Pawlak, a także pochodzący z Zabrza Peter Sobotta.

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski

Typowanie szczegółowe:

Krzysztof Jotko vs Magnus Cedenblad:

Maciej Szumowski: Wydaje mi się, że przed Jotką dużo łatwiejsze zadanie niż debiut. Uważam Bruna Santosa jako lepszego fightera niż Magnusa Cedenblada, ale pamiętajmy, że w UFC nie ma zawodników słabych. Polak powinien wypunktować rywala i zachować swój nieskazitelny rekord i rzadko spotykaną passę piętnastu zwycięstw z rzędu.

Arkadiusz Pawłowski: Patriotyzm patriotyzmem, a umiejętności umiejętnościami. Na szczęście w tym zestawieniu nasz zawodnik rzeczywiście wydaje się mieć więcej asów w rękawie. Liczę na agresywną pierwszą rundę i kto wie, kto wie, może szybkie rozstrzygnięcie?

Paweł Pawlak vs Peter Sobotta:

Maciej Szumowski: Dla Pawlaka będzie to bardzo poważny test. Dotychczas Paweł walczył tylko w Polsce, więc chęć pokazania się z dobrej strony w debiucie w UFC będzie ogromna. Peter Sobotta ma polskie korzenie i zresztą reprezentował nawet nasz kraj podczas gal MMA Attack. Myślę, że górą będzie jednak doświadczenie i to Sobotta zwycięży pierwszy raz w ośmiokątnej klatce największej organizacji MMA na świecie.

Arkadiusz Pawłowski: Tu już jest ciężej. Sobotta jest naprawdę świetnym zawodnikiem, który z niejednego pieca jadł chleb. Wydaje mi się, że jest faworytem tej walki, ale tutaj już głosuję (a co, niedawno były wybory) na naszego rodaka. Jakiś nokaut byłby mile widziany.

Mark Munoz vs Gegard Mousasi:

Maciej Szumowski: Obydwóch zawodników łączą przegrane potyczki z Lyotem Machidą. Co prawda żaden z nich w starciu z Brazylijczykiem nie pokazał pełni swoich umiejętności, ale stawiam jednak że to Mousasi będzie górą i znokautuje Amerykanina przed czasem.

Arkadiusz Pawłowski: Munoz jest chyba bardziej uniwersalnym zawodnikiem, ale Mousasi jest nieprzewidywalny i w tym upatrywałbym jego zwycięstwa. Gegard może po prostu zaskoczyć swojego przeciwnika bombą znikąd.

Francis Carmont vs C.B. Dollaway:

Maciej Szumowski: Stawiam na spokojną wygraną weterana KSW. Fighter, który przegrał niegdyś z Karolem Bedorfem, powinien spokojnie wygrać każdą z rund pojedynku z C.B. Dollawayem. Carmont tym samym powinien odbić się po porażce z Ronaldem Souzą na lutowej gali UFC Fight Night w Brazylii.

Arkadiusz Pawłowski: Francis to bardzo doświadczony zawodnik, który do tego wykonuje ogromną pracę na treningach. Można być pewnym, że do walki podejdzie przygotowany w 100 % i to może mu dać zwycięstwo, nawet jeśli nie ma u niego przebłysków geniuszu.

Luke Barnatt vs Sean Strickland:

Maciej Szumowski: Pokuszę się o stwierdzenie, że zwycięzca tej batalii powalczy w swoim następnym starciu z Polakiem Krzysztofem Jotką, o ile ten pokona Magnusa Cedenblada. Dwóch fighterów na wyrównanym poziomie, ale postawię jednak na Barnatta, który w oktagonie spisuje się bardzo przyzwoicie.

Arkadiusz Pawłowski: Luke "Bigslow" Barnatt jest wielki i powinien wykorzystać w tej walce wszystkie swoje atuty. Życzyłbym sobie zobaczyć nokaut, ale to może być długa walka, którą rozstrzygnie decyzja sędziów.
Jesteś fanem MMA? Polub nas!

Typowanie zwycięzców:

Yuri Alcantara: Arkadiusz, Maciej
Vaughan Lee: -

Tom Niinimaki: Maciej
Niklas Backstrom: Arkadiusz

Drew Dober: -
Nick Hein: Arkadiusz, Maciej

Andy Ogle: Arkadiusz, Maciej
Maximo Blanco: -

Rusłan Magomedow: Maciej
Viktor Pesta: Arkadiusz

Początek gali w berlińskiej hali O2 Arena od godziny 18:30. Transmisja w Polsce dostępna będzie za pośrednictwem usługi UFC Fight Pass, walki z udziałem Polaków od około 19:15.

Przed UFC w Berlinie: Jotko vs Cedenblad. Polak zachowa nieskazitelny rekord?

Polacy osiągną sukces w Berlinie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×