KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

W klatce z Michałem Wlazło: O UFC 175, FEN 4 w Sopocie i diecie w sportach walki

[tag=37228]Michał Wlazło[/tag] dokonał podsumowania ostatnich wydarzeń na polskiej i zagranicznej scenie MMA. Trener oraz czynny zawodnik wypowiada się m.in. w kwestii gali FEN w Sopocie oraz diety w sportach walki.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
5 lipca w Las Vegas odbyła się gala UFC 175. W walce wieczoru Chris Weidman obronił pas mistrza wagi średniej. Amerykanin pokonał jednogłośną decyzją sędziów Lyoto Machidę. "All American" zanotował tym samym dwunastą wygraną w zawodowej karierze, nadal będąc zawodnikiem bez porażki. Do tego pojedynku odniósł się nasz ekspert: - Patrząc na przebieg walki nie miałem wątpliwości, kto wygra. Mistrz przeważał z kilkoma potknięciami. Jak wiadomo mistrza trzeba znokautować, żeby wygrać, a Machidzie się ta sztuka nie udała i nawet sam był bliski KO po łokciu w klinczu w ostatniej rundzie.
Okres lipca i sierpnia nie jest dla MMA w Polsce zbyt obfity w galę. Jedną z największych atrakcji tego lata ma być czwarta gala organizacji Fight Exclusive Night, która jest planowana na 16 sierpnia w Sopocie. Mieszanie walk w formule MMA i K-1 zaczyna odnosić pozytywne rezultaty, o czym można było przekonać się podczas minionej gali we Wrocławiu. - Wiem, że zakontraktowanych jest kilku zawodników z Pomorza i to jest chyba główny klucz do sukcesu na lokalnym rynku. Jeszcze nie podaję jednak żadnej oficjalnej informacji. Tak jak pisałem w poprzednim odcinku połączenie tych dwóch formuł walk na jednej gali jest bardzo trafionym pomysłem. Nie wszyscy kibice rozumieją istotę i niuanse walki w paterze, a dla większości wydaje się to po prostu nudne. Walki na zasadach K-1 bardzo uatrakcyjniają tego typu widowiska. Druga połowa roku w Trójmieście zapowiada się więc bardzo ciekawie. 16 sierpnia odbędzie się FEN, w październiku KOK w Ergo Arenie, a w listopadzie zawodowa gala Time of Masters. Myślę, że kibicom nie zabraknie emocji - mówi Michał Wlazło. Jesteś fanem MMA? Polub nas!
Michał Wlazło zapowiada najbliższe wydarzenia sportów walki w Trójmieście Michał Wlazło zapowiada najbliższe wydarzenia sportów walki w Trójmieście
Odchodząc od tematów gal można skupić się także na sprawach związanych z życiem zawodnika sportów walki. Bardzo istotną rolę w funkcjonowaniu sportowców odgrywa dieta. O wypowiedzenie się na jej temat również poprosiliśmy naszego eksperta: - Od zawsze walczę w wadze open, więc nigdy nie musiałem zbijać wagi przed walką. Nigdy nie katowałem się dietą kulturystyczną, ale intuicyjnie staram się jeść "czysto". W sztukach walki dieta jest istotna tak jak w każdym innym zawodowym sporcie. Bez porządnego zbilansowanego odżywiania ciężko jest utrzymać formę i sprostać dużym obciążeniom treningowym.
Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×