Mistrzyni KSW rusza na podbój Ameryki! Pierwszy sprawdzian już w sobotę

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Mistrzyni [tag=29373]KSW[/tag], [tag=33718]Karolina Kowalkiewicz[/tag], już 1 listopada zmierzy się z Mizuki Inoue na gali [tag=41734]Invicta FC[/tag] FC 9 w Davenport. Polka po raz pierwszy zawalczy poza ojczystym krajem.

W tym artykule dowiesz się o:

Dla zawodniczki Gracie Barra Łódź będzie to drugi pojedynek w tym roku. 29-latka w maju na gali KSW 27 pokonała przez poddanie Jasminkę Cive. Kowalkiewicz obecnie legitymuje się rekordem pięciu wygranych walk. Dla federacji KSW stoczyła ona dotąd 4 starcia, a pas mistrzowski zdobyła w czerwcu 2013 roku, pokonując Martę Chojnoską. [ad=rectangle] Mizuki Inoue to utalentowana 20-latka z Japonii. Co ciekawe ma ona na swoim koncie dwa razy więcej walk od Polki, a jej zawodowy rekord to 8 zwycięstw przy tylko 2 porażkach. Inoue to znakomita grapplerka, która aż 75 proc. swoich walk wygrywała przez poddania. W organizacji Invicta zadebiutowała w lipcu ubiegłego roku i pokonała wtedy jednogłośną decyzją sędziów Bec Rawlings.

Karolina Kowalkiewicz stanie przed najtrudniejszym wyzwaniem w karierze
Karolina Kowalkiewicz stanie przed najtrudniejszym wyzwaniem w karierze

W karcie walk gali Invicta FC 9 znajduje się dziesięć pojedynków. Starcie Polki jest przewidziane jako dziewiąta w kolejności walka, która poprzedzi konfrontację Takayo Hashi z Barb Honchak.

Źródło artykułu: