WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Wojciech Janusz kontra Marcin Wójcik na gali FEN 8

Do ciekawego starcia w wadze półciężkiej dojdzie na gali FEN 8: Summer Edition, która 31 lipca odbędzie się w Kołobrzegu. W nim Marcin Wójcik skrzyżuje rękawice z Wojciechem Januszem.
Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski

25-letni Wojciech Janusz to podopieczny słynnego trenera Piotra Bagińskiego i jeden z najbardziej utalentowanych grapplerów szczecińskiego klubu. Był wielokrotnym mistrzem Polski w brazylijskim ju-jitsu i mistrzem Polski ADCC w submission fighting. Na gali FEN 7 pokonał błyskawicznie Andrzeja Piątkowskiego. Wojciech Janusz waży 93 kg i mierzy 183 cm, a na jego koncie widnieją 4 zwycięstwa i brak porażek. Jego marzeniem jest zostać pierwszym mistrzem FEN w kategorii do 93 kg. Trenerzy upatrują w nim zawodnika światowego formatu.


Marcin Wójcik ma blisko 26 lat i będzie to jego pierwsza walka dla Fight Exclusive Night. Mimo to zawodnik z Piły jest bardzo doświadczony, a pierwszy zawodowy pojedynek stoczył już w 2007 roku. Trzy swoje ostatnie walki wygrał w imponującym stylu, pokonując przed czasem swoich rywali. Wójcik imponuje przygotowaniem fizycznym i świetnymi umiejętnościami stójkowymi. Jego bilans to 5 zwycięstw i 4 porażki. Waży 95 kg i mierzy 186 cm. Jak sam mówi o sobie: - Do tego co robię podchodzę w 100 prc. profesjonalnie, nie ma tu miejsca na zwątpienie lub chwile zawahania, mam nadzieję, że gdy już będę miał okazję pokazać to co potrafię, moje umiejętności zostaną docenione. W przyszłości chciałbym zostać numerem jeden w swojej kategorii wagowej. Wierzę, iż dostanę szansę walk o najwyższe trofea organizacji FEN".

To jedno z najciekawszych zestawień na jakie zdecydowała się nasza organizacja. Wierzymy, że ten derbowy pojedynek zawodników z północno-zachodniej Polski odbije się szerokim echem w polskim światku MMA i pozwoli nam wykreować w przyszłości kandydata do pasa mistrza. Obok Marcina Zontka i Macieja Browarskiego ci zawodnicy mogą stanowić o sile dywizji półciężkiej nie tylko w naszej organizacji, ale i w Europie. Są jeszcze młodzi i głodni sukcesu. W naszej organizacji będą mogli spełniać swoje sportowe cele i marzenia - powiedział Paweł Jóźwiak, prezes organizacji Fight Exclusive Night.

Bilety na galę FEN 8: Summer Edition dostępne są w dwóch sieciach sprzedaży Eventim i Ticketpro oraz w sprzedaży internetowej przez ticketpro.pl i eventim.pl

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×