Typowanie redakcyjne gali UFC w Glasgow. Jak poradzą sobie Pawlak i Omielańczuk?

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Podczas sobotniej gali UFC w Glasgow wystąpią dwaj Polacy - Paweł Pawlak i Daniel Omielańczuk. Sprawdźcie, jak typujemy walki z ich udziałem.

Typowanie szczegółowe:

Michael Bisping vs Thales Leites

Maciej Szumowski: Bisping, może nawet przed czasem. Thales Leites bardzo dobrze radzi sobie w UFC od czasu powrotu do organizacji, ale nie sądzę, żeby udało mu się pokonać "Hrabię". Brytyjczyk będzie miał na dodatek po swojej stronie fanów w Glasgow, więc sądzę, że powinien pokonać reprezentanta Brazylii.

Arkadiusz Pawłowski: Bisping - Jestem fanem urodzonego na Cyprze zawodnika i uważam, że w tym pojedynku może zaskoczyć bardzo solidnego i niebezpiecznego Brazylijczyka. Ma power w łapie i myślę, że jeśli Leites oberwie jedną z bomb Hrabiego, to może się skończyć nokautem. [ad=rectangle] Paweł Pawlak vs Leon Edwards

Maciej Szumowski: Paweł Pawlak przez decyzję lub Leon Edwards po nokaucie. Sam już nie wiem, jak to się zakończy... Oczywiście chciałbym, żeby "Plastinho" wygrał w oktagonie UFC po raz drugi. W starciu z Sheldonem Westcottem pokazał się bardzo dobrze. Na UFC w Krakowie "Rocky" walczył zaledwie siedem sekund, więc niewiele mogę o nim powiedzieć. Wiem, że ma bardzo mocne uderzenie. Postawię na Polaka, ale nie zdziwię się, jeśli to Brytyjczyk wygra.

Arkadiusz Pawłowski: Pawlak - zawsze patriotycznie, czasami na wyrost. W tym pojedynku w sumie ciężko powiedzieć. Rekordy dosyć porównywalne, wręcz można orzec, że nasz zawodnik na papierze wygląda lepiej. Na pewno musi pozostać skupiony od początku do końca i narzucić swoje tempo. Jeśli to się uda, będziemy się mogli cieszyć ze zwycięstwa.

Daniel Omielańczuk vs Chris de la Rocha

Maciej Szumowski: Daniel Omielańczuk przez nokaut. Według mnie to najłatwiejszy rywal Polaka w jego karierze w UFC. Amerykanin mało doświadczony, stary - nie na poziom najlepszej organizacji MMA na świecie. Pokonał co prawda DJ-a Lindermana, ale "Da Protege" walczy coraz słabiej. Jestem dziwnie spokojny o Daniela.

Arkadiusz Pawłowski: Omielańczuk - przeciwnik niepokonany, ale mniej doświadczony, a nasz krajan nie jest w ciemię bity i ciężko przygotowywał się do tej walki. Liczę na zwycięstwo Polaka w dobrym stylu, co jest jak najbardziej w jego zasięgu. Oby tylko nie spalił się psychicznie i podejmował mądre decyzje w klatce.

Typowanie zwycięzców:

Ross Pearson: Maciej Evan Dunham: Arkadiusz

Joseph Duffy: Maciej, Arkadiusz Ivan Jorge: -

Joanne Calderwood: Maciej, Arkadiusz Cortney Casey: -

Leonardo Mafra: Arkadiusz Steven Ray: Maciej

Patrick Holohan: Maciej, Arkadiusz Vauhan Lee: -

Ilir Latifi: Maciej Hans Stringer: Arkadiusz

Mickael Lebout: Maciej Teemu Packalen: Arkadiusz

Robert Whiteford: Maciej, Arkadiusz Paul Redmond: -

Marcus Brimage: Maciej Jimmie Rivera: Arkadiusz

Przypomnijmy, że transmisję z Glasgow i inne gale UFC polscy kibice mogą oglądać za darmo na kanale Extreme Sports Channel. Dostępność stacji na platformach telewizyjnych: - Cyfrowy Polsat - 18 - NC+ - 122 - UPC - 571 (419) - Vectra - 221 - Toya - 445

Źródło artykułu: