WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Marcin Bandel podpisał kontrakt z FEN

Kolejnym zawodnikiem, który zasili najmocniejszą polską rywalizację MMA w kategorii półśredniej, do 77 kilogramów, w organizacji Fight Exclusive Night, jest niedawny uczestnik gal UFC, Marcin "Bomba" Bandel z klubu Zenith Jiu-Jitsu.
Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski
/ FEN

26-letni fighter z Łodzi zadebiutuje już na najbliższej gali FEN 9 "Go For It" we Wrocławiu w dniu 7 listopada 2015 roku. W hali "Orbita" łodzianin zmierzy się w walce z silnym zagranicznym rywalem, którego nazwisko zostanie podane wkrótce.

- Bardzo się cieszę z podpisania kontraktu z Fight Exclusive Night i dziękuję za zaufanie i wiarę w moje możliwości. Miło mi, że będę miał okazję pokazać się przed polską publicznością i wrócić na właściwy tor zwycięstw. Zrobię co w mojej mocy, by tak się stało. Zapraszam wszystkich na moją walkę we Wrocławiu - powiedział Marcin Bandel przy okazji podpisania kontraktu i dołączenia do grona zawodników FEN.

Marcin Bandel zaczynał swoją przygodę zaczął od Brazylijskiego Jiu-Jitsu, pod okiem trenera Michała Cnotalskiego. Pierwszy pojedynek w MMA stoczył w 2009 roku pokonując Roberta Skrzypczaka. Między 2011 rokiem a połową 2014 roku zanotował nieprawdopodobną serię 12 zwycięstw z rzędu. Do tego wszystkie przed czasem, a w tym efektowne poddania. Zaowocowało to kontraktem z największą światową organizacją walk MMA, jaką bez wątpienia jest amerykańska UFC. Niepotrzebne i dramatyczne zbijanie wagi do kategorii lekkiej, w której nigdy wcześniej nie walczył – zakończyło się dwiema porażkami i ryzykiem poważnych konsekwencji dla zdrowia. Na szczęście utalentowany grappler przeanalizował to i wyciągnął wnioski. Szansą na powrót do elity jest współpraca z FEN.

- Co mogę powiedzieć? To ogromne wzmocnienie naszej flagowej dywizji półśredniej i zaostrzenie rywalizacji. Bez fałszywej skromności mogę powiedzieć, że mamy w tej chwili tę kategorię na najwyższym poziomie w Polsce. Podpisanie umowy z Marcinem traktuję w kategorii sukcesu. W wyniku rywalizacji wyłonimy mistrza organizacji, a kilku zawodników może trafić do największych światowych organizacji MMA, takich jak UFC, czy Bellator. W ten scenariusz wpisuje się i Marcin Bandel, zawodnik, który nigdy w tej wadze nie doznał porażki i dla którego jest to wymarzona kategoria. Chcemy by pokazał to co naprawdę potrafi. To młody zawodnik i najlepsze walki są przed Nim. Wierzę, że stoczy je u nas - powiedział prezes Paweł Jóźwiak, który wierzy w talent fantastycznego mistrza dźwigni na nogi za jakiego uchodzi Bandel.


Bilety na galę FEN 9 "Go For It" są już dostępne w sprzedaży przez sieć Eventim oraz na stronie www.eventim.pl, a także przez sieć Ticketpro oraz przez stronę www.ticketpro.pl.


Jak wyglądały sporty walki sprzed setek lat dowiesz się TUTAJ. Niektórzy do dziś toczą walki na miecze!

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×