Polski mistrz wagi ciężkiej blisko UFC? Zmienił także managera

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Ryumin Alexander / Marcin Tybura
PAP / Ryumin Alexander / Marcin Tybura
zdjęcie autora artykułu

Najlepszy polski "ciężki", Marcin Tybura (13-1), po ponad dwóch latach spędzonych w rosyjskim M-1 Global zdecydował się na odważną decyzję - zwakował pas i opuścił organizację. Możliwe, że powalczy teraz w UFC. Poza tym Polak zmienił także managera.

Jak poinformował "Tybur" na Facebooku, jest on gotów na pożegnanie się z M-1 Global, gdzie stoczył aż osiem walk, z czego siedem zwyciężył. Sensacyjnie wygrał prestiżowy turniej Grand Prix, a później został mistrzem federacji, mimo że do rosyjskiej organizacji przychodził jako zawodnik dość anonimowy.

Teraz uniejowianin zdecydował się na zmianę otoczenia. Postanowił, że zwakuje pas M-1 i opuści szeregi organizacji. W celu znalezienia nowego pracodawcy zmienił już swój management - rozstał się z grupą Łukasza Bosackiego i związał się z MMA Cartel Pawła Kowalika.

Wszystko wskazuje na to, że nowym domem Marcina Tybury zostanie Ultimate Fighting Championship - najlepsza organizacja MMA na świecie. W wadze ciężkiej tej federacji występują już dwaj inni czołowi polscy fighterzy - Daniel Omielańczuk i Damian Grabowski.

Mój kontrakt z federacją M-1 Global wygasa na początku 2016 roku. Osiągnąłem w tej organizacji zamierzony cel i zdobyłem...

Posted by Marcin Tybura on 16 grudnia 2015
Źródło artykułu: