WP SportoweFakty: Typowanie UFC on FOX 17. Karolina Kowalkiewicz podbije Orlando?

Czy długo wyczekiwany debiut Karoliny Kowalkiewicz (7-0) w UFC przyniesie Polce zwycięstwo? Redaktorzy WP SportoweFakty podzielili się spostrzeżeniami przed sobotnią imprezą w Orlando. Zdania przed starciem Polki są podzielone.

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Karolina Kowalkiewicz WP SportoweFakty / Jakub Piasecki / Karolina Kowalkiewicz
Początek gali o 21:30 na UFC Fight Pass. Karta główna i zarazem walka z udziałem byłej mistrzyni KSW od 2:00 również na Extreme Sports Channel.

Typowanie szczegółowe:

Karolina Kowalkiewicz vs Randa Markos

Maciej Szumowski: Karolina Kowalkiewicz, decyzja. Obok Joanny Jędrzejczyk była mistrzyni KSW jest przecież jedną z najlepszych polskich fighterek MMA. Sam rekord Randy Markos nie powala - pięć zwycięstw, dwie porażki. Dla porównania, Polka ma siedem zwycięstw. Co prawda Polacy mają ostatnio sporego pecha w UFC, to jednak widzę duże szanse w łodziance. Skoro pokonała Mizuki Inoue i Kalindrę Farię, to i z Randą Markos da radę! Trzymam kciuki. To nie będzie łatwa walka, ale Kowalkiewicz moim zdaniem wygra przez jednogłośną decyzję.

Jakub Madej: Randa Markos, decyzja sędziów - To będzie bardzo ciężka i wyrównana walka dla obu zawodniczek. Spodziewam się krwawych wymian z małą ilością parteru. Niestety, ale wytypuję tutaj Randę Markos, a robię to tylko dlatego, że gdy w typowaniach stawiałem na Polaków, to zawsze przegrywali. Kowalkiewicz ma wszystko, żeby zagrozić Markos w dosłownie każdym elemencie walki, jednak, czy zdoła to wykorzystać i pokazać Joannie Jędrzejczyk, że w przyszłości może być jej przeciwniczką?

Rafael dos Anjos vs Donald Cerrone

Maciej Szumowski: Cerrone, decyzja. Widzę zmianę na szczycie wagi lekkiej. "Kowboj" ostatnimi walkami na ten pas po prostu zasłużył. Wygrał osiem ostatnich walk z rzędu, a jego ostatnim pogromcą był właśnie dos Anjos. W sierpniu 2013 "RDA" wygrał po piętnastu minutach. Na ważeniu Brazylijczyk wyglądał dość słabo, a moim zdaniem Donald Cerrone będzie przygotowany w stu procentach. Pas trafi do Albuquerque.

Jakub Madej: Donald Cerrone - brutalny, techniczny nokaut przez niskie kopnięcia w czwartej rundzie. Dos Anjos nie przekonał mnie formą na ważeniu. Brazylijczyk co prawda ostatnimi występami potwierdza, że jest czołowym lekkim na świecie, jednak Cerrone może być zawodnikiem, który przerwie świetną passę Dos Anjosa. Ucieczki z prób obaleń i wykorzystywanie przewagi zasięgu może być mocną stroną "Kowboja".

Junior dos Santos vs Alistair Overeem

Maciej Szumowski: Junior dos Santos, nokaut w drugiej rundzie. Wreszcie "Cigano" wróci do oktagonu, po niewiele ponad rocznej przerwie. Orlando to dla "JDS" miejsce trafione - patrząc właśnie na walkę ze Stipem Miocicem. Na pojedynek z Alistairem Overeemem czeka się już od kilku lat. Teraz emocje są na pewno znacznie mniejsze, niż byłyby jeszcze rok temu. Nie widzę zbyt dużych szans Holendra. Po wyrównanej pierwszej odsłonie starcia, w drugiej były mistrz rzuci się do ataku i znokautuje "Reema".

Jakub Madej: Junior dos Santos, obrotówka w pierwszej minucie walki - Overeem od jakiegoś czasu mocno poprawił swoją defensywę, w związku z czym może on sprawić kłopot w ofensywie Brazylijczyka. Sądzę jednak, że Dos Santos mógł odnaleźć w swoich przygotowaniach "starego" Juniora, który potrafił jednym ciosem upolować Caina Velasqueza. Wiele osób twierdzi, że Velasquez odebrał Dos Santosowi "cząstkę" fightera, jednak w moim odczuciu stary, dobry "Cigano" powróci już w najbliższą sobotę.

Nate Diaz vs Michael Johnson

Maciej Szumowski: Michael Johnson, decyzja. Pewnie jakieś dwa lata temu postawiłbym bez wahania na Nate'a Diaza, ale czasy się zmieniają. Michael Johnson był bliski zwolnienia z UFC, ale efektownym stylem walki i pewnymi zwycięstwami potwierdził swoją klasę. Zrobi to też w nocy z soboty na niedzielę.

Jakub Madej: Nate Diaz, poddanie - Nie podałem w czterech głównych walkach poddania, więc może trafi się w tym starciu. Diaz zachwycił formą wielu kibiców mieszanych sztuk walki na świecie. Wiele razy wydawało się, jakby Diaz "olewał" przygotowania i wychodził do walki z biegu, jednak tym razem jestem przekonany, że tak nie jest. Agresją w stójce Nate wypracuje sobie drogę pod siatkę, a stamtąd już blisko do jakiegokolwiek poddania. Nie będę zaskoczony, jeśli rzeczywiście tak będzie.
Jak będzie wyglądał debiut kolejnej Polki w UFC? Jak będzie wyglądał debiut kolejnej Polki w UFC?
Typowanie zwycięzców:

Myles Jury: Maciej, Jakub
Charles Oliveira: -

C.B. Dollaway: Maciej, Jakub
Nate Marquardt: -

Sarah Kaufman: Maciej
Valentina Shevchenko: Jakub

Tamdan McCrory: -
Josh Samman: Maciej, Jakub

Nik Lentz: Maciej, Jakub
Danny Castillo: -

Jim Alers: Jakub
Cole Miller: Maciej

Leon Edwards: Maciej
Kamaru Usman: Jakub

Hayder Hassan: Maciej, Jakub
Vicente Luque: -

Luiz Henrique: Maciej, Jakub
Francis Ngannou: -

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×